Новина

від 19.10.2021

Кулеба закликав спецпредставника ЄС докласти зусиль для звільнення Джелялова, Єсипенка та інших політв’язнів РФ

Як заявив міністр закордонних справ України, Російська Федерація як держава-окупант продовжує систематичні грубі порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму. Особливих репресій зазнають кримські татари, громадянські журналісти, представники релігійних груп, пише «Європейська правда».

«Російське антитерористичне законодавство стало знаряддям фабрикації політично мотивованих справ», – розповів Кулеба.

Кулеба також привернув увагу до деструктивної політики Росії на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

«Не лише мешканці окупованого Донбасу стають об’єктами російського свавілля. Росія зухвало перешкоджає діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, співробітники якої нині фактично стали заручниками в Донецьку. Такі дії руйнують Мінські домовленості, суперечать зобов’язанням РФ в ОБСЄ», – сказав він.

Співрозмовники домовилися активізувати взаємодію з метою втілення завдань Кримської платформи, насамперед на правозахисному та санкційному напрямах.

Імон Гілмор прийняв запрошення Дмитра Кулеби відвідати під час свого наступного візиту до України адміністративну межу з Кримом.

Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) опублікувала доповідь про ситуацію з правами людини в Україні з 1 лютого по 31 липня 2021 року.

Як повідомлялось, представлена у червні 2021 року під час 47-і сесії Ради ООН з прав людини чергова проміжна доповідь генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини в окупованому Криму, фіксує факти тортур та переслідувань кримчан російською окупаційною владою.

Нагадаємо:

  • 16 грудня 2020 року Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.
  • 27 березня 2021 року в ООН 46 країн закликали Росію припинити незаконну окупацію Криму та підтримали ініціативу України щодо створення міжнародної Кримської платформи з нагоди сьомої річниці ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції 68/262 «Територіальна цілісність України», в якій йшлося про невизнання спроби анексії півострова.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів