Новина

від 14.01.2022

ОАСК розглядатиме справу про повернення Януковичу статусу президента

Про це написала представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря в Telegram.

«Янукович В.Ф. подав до ОАСК ще один позов проти Верховної Ради, у якому вимагає визнати відсутність у Верховної Ради повноважень позбавляти звання Президента України у спосіб інший, окрім імпічменту», — написала Совгиря.

ОАСК відкрив провадження своєю ухвалою від 5 січня 2022 року. Справу розглядатиме заступник голови суду Євгеній Аблов.

Враховуючи, що справа призначена до розгляду у спрощеному порядку — без виклику сторін та проведення судового засідання, рішення суду за цим позовом може бути ухвалено практично у будь-який момент.

4 лютого 2015 року Верховна Рада підтримала законопроект «Про позбавлення Віктора Януковича звання президента України». За відповідне рішення за основу і в цілому проголосували 281 депутат.

«Конституційність цього закону оскаржувалась до Конституційного Суду України, проте КСУ в грудні 2019 року закрив провадження за цим конституційним поданням зазначивши, що цей спір не є правовим, носить політичний характер, а тому не підсудний суду», — зауважила Совгиря.

Нагадаємо:

  • Вищий антикорупційний суд (ВАКС) у жовтні 2021 року задовольнив клопотання детектива Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і заочно заарештував Олександра Януковича у справі про незаконне заволодіння резиденцією «Межигір’я», у якій 7 жовтня ВАКС також заочно заарештував його батька, колишнього президента України Віктора Януковича. Вони обидва переховуються в Росії.
  • 17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру у створенні злочинної організації голові Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів