Новина

від 23.01.2022

У Криму Сімферопольська та Камиш-Бурунська ТЕЦ призупинили генерацію електроенергії

Про це повідомляє російське АО «КрымТЭЦ».

Рішення про зупинення виробництва електричної енергії керівництво компанії прийняло у зв’язку з тим, що після припинення дії режиму вимушеної генерації її виробництво на двох ТЕЦ стало збитковим. У компанії запевняють, що зупинка генерації електроенергії не вплине на подачу тепла для населення. Нібито саме через це робота ТЕЦ у Керчі не була зупинена повністю.

«Ми зазнаємо серйозних збитків, але без тепла людей залишити не можемо. Через повну бездіяльність колишніх керівників міста протягом останніх 5 років, у міста немає жодних альтернативних джерел теплопостачання», — пояснив генеральний директор АТ «КримТЕЦ» Тарас Целий.

За його інформацією, зараз готується до підписання документ, на підставі якого місто зможе компенсувати компанії витрати на подачу теплової енергії у поточному опалювальному сезоні. Склад обладнання Сімферопольської ТЕЦ дозволяє призупинити генерацію електричної енергії без шкоди тепловій генерації.

Росія надала кримським ТЕЦ спеціальний статус об’єктів вимушеної генерації. За вироблену енергію вони отримували більше грошей, ніж російські ТЕЦ. Термін статусу спливав наприкінці 2021 року.

Кримські теплоелектроцентралі — старі генераторні потужності. Каміш-Бурунська ТЕЦ була зведена у 1930-х роках, Сімферопольська — у 1950-х. ТЕЦ Сакські теплові мережі було модернізовано у 2019 році за 14 мільярдів рублів. Ці станції входять до структури акціонерного товариства «КримТЕЦ».

Камиш-Бурунська ТЕЦ, Керчь Фото: RFE/RL

У травні 2020 року товариство вже оголошувало тендер на модернізацію Сімферопольської теплоелектроцентралі за 6,5 мільярдів рублів. Проте закупівля не відбулася через нестачу учасників.

ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль» було засноване у 2003 році ДП «Черноморнефтегаз» та ТОВ «Теплоенергоресурси». У 2013 році «КримТЕЦ» стало Публічним акціонерним товариством, в якому 62,77 % акцій належало кіпрській компанії GASERMILL VENTURES LTD, а 37,23 % — Державі Україна.

Після початку окупації Криму «КримТЕЦ» почало працювати в російській юрисдикції. Від січня 2021 року російське АО «КрымТЭЦ» — повністю приватна установа. Акції викупила «Южная энергетическая компания», до цього вона вже володіла 62,77 % акцій. Бенефіціар цієї компанії — росіянин Петро Нідзельський. Він — один з колишніх заступників міністра енергетики Росії.

Нагадаємо:

  • У вересні 2021 року СБУ викрила велике конструкторське бюро у Дніпрі, яке в обхід українських санкцій тісно співпрацювало з окупаційною «владою» Криму. Зловмисники займалися модернізацією об’єктів енергетичної інфраструктури півострова, формально прикриваючись афілійованими підприємствами з РФ.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів