Новина

від 06.07.2022

Зеленський наказав скасувати заборону щодо переміщення військовозобов’язаних та призовників без дозволу — ЗМІ

Про це повідомив LIGA.net співрозмовник з Офісу президента.

«На засіданні з військовими президент заслухав доповідь Валерія Залужного щодо дозволів для військовозобов’язаних покидати межі місць проживання», – розповіло джерело виданню.

Відомо, що президент звернув увагу на те, що суб’єктом формування державної політики в цьому питанні є Міноборони, а обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може уряд своїми актами.

«Президент доручив скасувати прийнятий Генштабом порядок з метою його доопрацювання зі збереженням обороноздатності країни», – поінформувало джерело.

Раніше головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що у воєнний час призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК и СП).

При цьому він зазначив, що жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося.

Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час доступний за посиланням.

В свою чергу, Генштаб ЗСУ пояснив, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК и СП. Разом з тим, у разі необхідності можна буде отримати дозвіл у територіальному центрі терміном від 30 діб до року.

Як повідомлялось, 22 травня Верховна Рада продовжила дію воєнного стану в Україні до 23 серпня 2022 року. Воєнний стан діє в Україні з 24 лютого через напад росії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів