Новина

від 14.08.2022

ЗСУ зруйнували мости через Дніпро і перекрили рф постачання на Херсонщину — Інститут вивчення війни

Збройні сили України зруйнували наземні шляхи сполучення, що у разі неможливості їхнього відновлення, не дасть рф підтримувати війська паливом, боєприпасами та важкою технікою, зокрема, Херсонської області.

Про це йдеться у щоденному зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

“Російські сили не можуть підтримувати масштабні механізовані операції без надійних наземних шляхів сполучення (GLOC). Доставляти боєприпаси, паливо та важку техніку, достатню для наступальних або навіть великомасштабних оборонних операцій, через понтонні переправи або по повітрю є непрактичним, якщо не неможливим”, – йдеться у зведенні.

Вказується, якщо українські війська зруйнували всі три мости і зможуть перешкодити росіянам відновити будь-який з них у придатність протягом тривалого періоду, тоді російські війська на західному березі Дніпра, швидше за все, втратять здатність захищатися навіть від обмежених українських контратак.

«російські війська зараз не мають мостів, придатних для переправлення важкої техніки або вантажів через річку Дніпро в Херсонській області, і повинні покладатися в основному на понтонну переправу, яку вони встановили біля Антонівського автомобільного мосту», – вказує ISW з посиланням на британську розвідку.

Прогнозується, що результатом погіршення російського постачання у результаті руйнування російських GLOC над Дніпром стане нестача палива та боєприпасів серед російських підрозділів у західній Херсонській області; покинута російська техніка; зниження інтенсивності і, зрештою, припинення російських наземних і артилерійських атак; можливе збільшення випадків мародерства з боку росіян; почастішання повідомлень від російських солдат про нестачу постачання; збільшення кількості російських військовополонених, захоплених українськими військами; відсутність нової важкої техніки, що транспортується до західного Херсона.

ЗСУ поцілили в автомобільний міст дамби дамби Каховскої ГЕС, він більше не функціонує.

Як повідомлялось, 24 лютого Каховська ГЕС та головна споруда Північно-Кримського каналу, шлюзи якої до 2014 року регулювали подачу дніпровської води до Криму, були захоплені російськими військовими, які вторглися на Херсонщину з окупованого Криму. Вода, що поставлялась цим каналом, забезпечували 80% потреб півострова у прісній воді, однак після окупації Криму подача була припинена, що створило значні проблеми для Росії в забезпеченні водою захопленої території. Читайте про це у матеріалі Центру журналістських розслідувань «Як окупанти захоплювали «рубильник» Північно-Кримського каналу».

Згодом національна енергетична компанія «Укренерго» заявила, що з 24 лютого Каховська ГЕС відключена від енергосистеми України.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів