Розслідування

від 08.07.2019

Адвокат Іван Макар: з АТО в АТБ

Немає нічого поганого в тому, що свою біографію трохи прикрасити героїчними сторінками, особливо коли розповідаєш казки маленьким онукам. Але от зробити з цієї присвоєної колишньої слави, патріотизму і регалій «продає резюме» – це вже цинічний аферизм. Ще пару років тому Іван Макар шукав роботу юриста на вільних хлібах: на сайті вакансій він оцінив себе у 15 тис грн. Відповідна вакансія знайшлася – професійний активіст. Іван Макар вже кілька років займається різноманітною діяльністю в інтересах однієї агресивної недоолигархической групи. В основному, вимагає посадити тих, хто їй неугодний. Адвокат, який вимагає саджати у в’язницю, це вже шизофренія.

Приклади і факти.

24 травня цього року Іван Макар як адвокат і правозахисник участвовал у круглому столі «Безпечне та ефективне користування надрами Житомирщини». Дискусія на тему екології області та незаконного видобутку бурштину проходила, як зазначено в прес-релізі, «за участі представників Пержанської рудної компанії, яка отримала дозвіл на розробку Пержанского родовища берилію». Справа в тому, що лицензия Пержанської рудної компанії не зовсім законна. Вона оскаржена прокуратурою Житомирської області, щоб не дати знищити Поліський заповідник (прибутковий берилловый кар’єр з видобутку берилію знаходиться в заповідній зоні). Останнє засідання у цій справі відбулося 30 травня в Житомирському апеляційному адміністративному суді.

Природно, що в ситуації судового спору такий ось «екологічний» круглий стіл знадобився для піар-захисту сумнівною ліцензії Пержанської рудної компанії. Ось список учасників круглого столу:

Наталья Веселова народний депутат України; Денис Казанзкий — блогер; В’ячеслав Лебедь — глава Асоциации економістів України; Борис Марков — економіст; Денис Фролов — поставшиітель Пержанскої рудної компанії. Дуже різні люди, але всі вони озвучували єдине думка – компанія отримала законну ліцензію та її бізнес – виключно на благо жителів Житомирської області. Іван Макар агітував за те, що видачу ліцензій на надра потрібно спрощувати – буквально до того, щоб одержувати згоду лише у власника городу, на якому знаходяться цінні копалини.

Дані Єдиного реєстру судових рішень по цій справі:

Засновники Пержанської рудної компанії – Олександр Настенко, Віталій Якименко та Олег Орлов. Якименко також очолює ТОВ «Схід-Енергоресурс», яке займається видобутком газу в Харківській області. Бенефіціаром цієї фірми є співвласник мережі супермаркетів АТБ Геннадтай Буткевич.

Якщо прізвища більшості учасників згаданої «екологічної дискусії» шукати через Гугл, то АТБ і Буткевич буде згадуватися разом з ними непристойно часто.

От Іван Макар відкрито захищає супермаркетів АТБ, профільний бізнес Буткевича. Красиво, з перерахуванням всіх присвоєних регалій. Цікаво, що скажуть про це справжні дисиденти, а багато з них ще живі? Сподобається така спекуляція статусом учасника АТО реальним ветеранам?

Про що, в даному випадку, турбується дід Панас, вибачте, Макар? Про продовольчу безпеку країни? Допривів його телебаченне з коментарями на цю тему?

Нардеп Наталія Веселова теж хвилюється за АТБ, а не тільки берилловый бізнес Буткевича.

Ось ще. Іван Макар допомагає групі політологів перетворювати компромат на депутата Риболовлю в кримінальну справу. На цьому претензії Макара до депутата Риболовлі на закінчилися, і він подав ще кілька заяв у ГПУ.

А ось ці політологи і їхні великі справи. Олексій Станчевский, Костянтин Дикань і Дмітрій Воронков передали в Генеральну прокуратуру і СБУ документи про участь народного депутата від Радикальної партії Сергія Рибалки в рейдерському захопленні торгової мережі АТБ. А зробили вони через місяць після того, як організували цілий круглий стіл проти АТБ і захист Риболовлі.

Дивно, як швидко хлопці змінили господаря. Цей маневр вони безсоромно назвали «свідомим експериментом, метою якого було виявити джерела фінансування інформаційних атак проти соціально відповідальних українських бізнесменів і компаній, які підтримують українську армію, воїнів АТО». Долиент Макара – політолог Станчевский, очевидно, в рамках такого експерименту, писав ще й авторські блоги про те, що АТБ фінансує тероризм. Потім передумав і пішов в ГПУ.

Ввід, додатково залучено до інформаційної кампанії за АТБ воїни АТО.

Ось Макар і Станчевский закликають втрутитися в ситуацію американського посла.

Чим ще цікавиться активіст Іван Макар? Долею Павла Гречковський. Адвокат Іван Макар навіть ходить в апеляційний суд, де розглядається резонансна справа проти члена Вищої ради правосуддя. Нехай ходить – хоч подивиться, як працює група справжніх адвокатів, які досягли виправдувального вироку для Гречковський. Справа визнано рекомендованим, а свідок Дмитро Сус під присягою розповів, що просував цю справу в Генпрокуратурі власник АТБ, Буткевич. Так що присутність Макара в суді по Гречковскому – логічно. Така в нього робота. Перебріхуючи зміст судових засідань та рішень, Макар коментує це справа для ЗМІ, і його коментарі багаторазово передруковуються. У суді по Гречковскому бувають і деякі інші учасники «екологічного круглого столу». Теж нічого дивного.

Макар комплексно «обслуговує» замовника справи Гречковський. Він сильно переживав напередодні з’їзду адвокатів, де Гречковський обрали Вища рада правосуддя.

У хід пішли не тільки коментарі для преси, але і подача заяв в НАБУ і Нацполицию на членів сім’ї Гречковський. Цікаво, що Макар пропонував за гроші відкликати власні заяви, але потім передумав. У 2018 році Макар «привітав» Гречковський з днем народження подачею заяв в НАБУ, слідуючи кращим традиціям карального кдб-шного правосуддя. Природно, все це розслідування, на якому «адвокат» Макар намагався створити собі славу, закрито як порожнє.

Нардеп Веселова теж взяла участь у контрагітації проти Гречковський перед адвокатським з’їздом. Займався цим і депутат Лубинець. Починав свою депутатську діяльність з атак на АТБ, але пізніше змінив «політичні погляди». Лубинець, Невеселова, і такий же малоизвестный нардеп Курячий організували ще 45 депутатів та звернулися до Конституційного суду, намагаючись блокувати обрання Гречковський до Вищої ради правосуддя. 6 червня КС відмовився розглядати цей документ.

Лубинець системно залучився до піар проти Гречковський. Навіть виступив у кулуарах Верховної Ради з «потерпілим» у справі Гречковський, аферистом і колишнім адвокатом Клімчуком.

Дивний збіг у тому, що Клімчук постійно подає заявуя про злочини на різних людей. В цьому сенсі Іван Макар – його колега або навіть конкурент. За таємне співробітництво з правоохоронними органами (а саме, провокацію злочинів) Климчук був позбавлений адвокатського свідоцтва, і суд підтвердив законність цього рішення. Більше того, суд врахував епізоди багаторазових провокацій і затримань при пособництві Клімчука. Те, що адвокат Макар теж може виявитись співробітником СБУ, не буде сюрпризом. Аж надто схожа їхня манера роботи. Тим більше, на зв’язку з органами у фейсбуці Макару досить часто натякають люди з патріотичної активістської тусовки. І на лаконічні коментарі «Іван Макар – законспірований агент» ніякої реакції самого Макара не спостерігається.

Адвокат Іван Макар анонсує у своєму Фейсбуці подані заяви в правоохоронні органи.

Злопотрібно вибрати, хто в усій цій тусовці далі всіх пішов за межі моралі – нардепи, які замість роботи на виборців обслуговують одну бізнес-групв, самозвані політологи зі своїми викриттями або дід Макар, який навешал на себе стільки героїчних чинів, а насправді просто «оттанцовывает» в кардебалете замовних кримінальних справ. Всі ці послуги дуже затребувані тоді, коли за законом нічого довести неможливо, а ось вкидання в медіа потрібно кимось «авторизувати».