Розслідування

від 09.07.2019

ЗМІ виявили «тіньовий міністерство енергетики» поруч з СБУ

У Києві на вул. Іринінської поруч з будівлею Служби безпеки України знаходиться негласний офіс «тіньового міністерства енергетики». Про це пише видання «Капітал». За даними видання, тут «проводять співбесіди і« присягають на вірність »новим кураторам вугільні« генерали »та інші чиновники галузі, які курсували тут весь минулий тиждень».

Видання зазначає, що, за інформацією з різних джерел, «головний« розводить »вуглепрому сьогодні – це топ-менеджер Олександра Януковича Віталій Беляков». «Саме Бєляков, за даними в міністерстві, і« приймає гостей »в офісі на Іринінської. Це дає всі підстави називати його «тіньовим міністром». Більш того, можна припустити, що на цій «посаді» Бєляков залишиться і після зміни уряду », – йдеться в статті.

Видання нагадує, що, за даними ЗМІ, саме Беляков очолив реалізацію вугілля на окупованих територіях Донецької області ще в 2015 році, організувавши відповідну схему разом з «екс-віце-прем’єром» з питань соціальної політики в «уряді ДНР» Олександром Калюжскім, а також зі своїм племінником Максимом Еккертом, який відповідав за продаж вугілля на територію Росії і в окупований Крим через ТД «вугілля Донбасу».

«Серед ключових кадрових перестановок, які він вже провернув – чергова зміна керівництва державного« Центренерго »і призначення нових директорів на цілому ряді державних шахт», – сказано в матеріалі. За даними порталу, міністр енергетики Ігор Насалик, найімовірніше, змушений буде підлаштовуватися під Белякова. «Саме останній зміг пообіцяти Коломойському щомісячні відрахування в $ 20 млн за реалізацію схем на« Центренерго », – додає ЗМІ.

«Першими« ластівками »приходу Віталія Белякова« на вугілля »стало призначення і. о. генерального директора «Центренерго» Володимира Потапенко, а директором по матеріально-технічному забезпеченню став кум Белякова Олександр Уваров. Він уже був комерційним директором при Януковичі. «Цілих» 2,5 місяці в 2011 році. […] Потапенко – це найманий менеджер Белякова. Теж з «багатим» досвідом роботи на «Центрі». При Януковичі він був заступником директора по паливу на Вуглегірської ТЕС. Відповідно до виписки з трудової книжки, період його діяльності тут склав «аж» 1,5 місяці – з 09.11 по 23.12.2011 року. Після цього він «працював» на підконтрольній Олександру Януковичу Стахановської ЦЗФ у Луганській області », – пише газета.

Уже після Революції гідності Потапенко фігурував в гучному скандалі навколо «Чернігівторфу», на який було поставлено міністром Насаликом для підготовки підприємства до приватизації. Батько Уварова Ігор Уваров зараз працює головою департаменту палива в центральному апараті «Центрененерго».

«Потапенко прийшов на посаду глави« Центренерго »після звільнення попереднього керівника – Петра Кравця. …. За даними джерел на підприємстві, це пов’язано із запропонованими Кравцю схемами поставок вугілля з ОРДЛО, які повинні будуть заходити на «Центренерго» під виглядом вугілля з Росії. Нібито йому була поставлена ​​задача спалювати до 500 тис. Тонн донбаського вугілля через Білорусь в місяць. За інформацією інсайдерів, Кравець відмовився підписувати відповідні контракти, посилаючись на те, що низька якість вугілля з копанок і шахт окупованого Донбасу відразу буде виявлено », – йдеться в статті.