Розслідування

від 09.07.2019

На голову ДБР подали заяву в поліцію: названа причина

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Українські новини”, Максим Болдін подав заяву у Національну поліцію з проханням відкрити кримінальне провадження стосовно Романа Труби за підозрою в перевищенні службових повноважень.

Голова Ради громадського контролю при Держбюро розслідувань Максим Болдін вважає, що директор ДБР Роман Труба перевищив службові повноваження під час припинення діяльності РГК.

“Наскільки мені відомо, по Трубі є два кримінальних провадження. Одне за статтею 382 Кримінального кодексу (невиконання рішення суду), друге – за ст. 367 (службова недбалість). І я думаю, що буде третє, тому що під час допиту я зробив ще одну заяву про злочин, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) . Цим буде займатися Національна поліція”, – сказав Болдін.

За його словами, оцінку діяльності Труби на посаді директора також дала Рада громадського контролю при бюро.

“Після того, як був затверджений критичний звіт його роботи, було винесено критичний висновок про його діяльність. Більше того, звіт нам був наданий фактично за 3 місяці роботи, але після того, як він (Труба) отримав негативний висновок по звіту, він прийняв рішення про припинення роботи РГК у зв’язку з нібито закінченням річного строку її діяльності. Тому я заявив про його злочин, оскільки своїм наказом він фактично позбавив РГК функції громадського контролю за діяльністю ДБР”, – зазначив Болдін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Державне бюро розслідувань проводить обшуки в Головному управлінні Державної фіскальної служби у Волинській області.