Розслідування

від 10.07.2019

З злочинців в Раду: Борислав Береза знову веде в парламент помічника-педофіла

Минулого тижня керівництво Національної поліції звернулося до депутатів Верховної ради з проханням терміново розглянути і підтримати відповідний законопроект №6607. Втім, малоймовірно, що за створення реєстру народні обранці проголосують одноголосно. Свій голос навряд чи віддасть як мінімум один з депутатів – Борислав Береза. Адже в разі прийняття законопроекту в переліку засуджених педофілів виявиться його помічник.

Знайомтеся – Дмитро Анатолійович Корнієць. У минулому простий студент Київського університету імені Грінченка, а нині один з найближчих соратників Борислава Берези. Уже п’ять років Корнієць офіційно працює помічником народного депутата. Його нерідко можна зустріти в компанії Берези, і він незмінно супроводжує шефа «в полях». Особливо добре його яскрава зовнішність знайома жителям столичної Троєщини, де розташований 213-ий мажоритарний округ, за яким Береза ​​намагається переобратися в Верховну раду. Дмитро Корнієць регулярно агітує за депутата на зустрічах з виборцями, але посилено уникає об’єктивів фотокамер. І тому є одна дуже вагома причина. Головний помічник Борислава Берези – кого суд визнав винним педофіл.

Резонансний злочин, який скоїв Корнієць, влітку 2008 року потрясло всю Одесу і змусило багатьох людей замислитися над тим, кому вони довіряють своїх дітей на відпочинок. Будучи вожатим в дитячому таборі, Корнієць в перший же день роботи взявся домагатися і розбещувати дітей. Перш ніж педофіл був затриманий, від його дій встигли постраждати три малолітніх дівчинки. Про те, що саме Корнієць робив з дітьми, можна дізнатися з вироку Київського районного суду м.Одеси, який розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Покарання педофілу винесли тільки в кінці 2011 року. І незважаючи на тяжкість і суспільну небезпеку його злочину, вирок виявився напрочуд м’яким. Педофіла, розпусти трьох дітей, засудили лише до двох років обмеження волі з забороною займатися виховною роботою і викладанням у дітей на той самий строк. Хоча частина 2 статті 156 про розбещення неповнолітніх, по якій він був засуджений, передбачає куди більш суворе покарання – аж до позбавлення волі на три роки. Ймовірно, вже тоді хтось впливовий поклопотався за Дмитра Корнійця, якому з таким реноме ніяк не можна було потрапляти за ґрати.

Тому зовсім не дивно, що відгулявши свій дворічний термін на свободу, Корнієць незабаром опинився в найближчому оточенні кандидата в народні депутати. А незабаром став і офіційним помічником Борислава Берези, коли той в 2014 році пройшов до Верховної Ради.

Причому самого Березу, який обирався на хвилі показною боротьби з пороками суспільства у вигляді наливайок і ігрових залів на Троєщині, пороки його найближчого-соратника педофіла анітрохи не бентежать. Більш того, нардеп активно вигороджує Дмитра Корнійця, не соромлячись при цьому навіть відвертої брехні. Рік тому, коли злочинне минуле Корнійця стало надбанням громадськості, Береза ​​заявив, що вирок його помічникові було скасовано в апеляції. Правда, надати відповідне судове рішення депутат відмовився. Чого не врахував народний обранець, так це того, що правдивість його слів легко можна перевірити всі в тому ж Єдиному державному реєстрі судових рішень. І природно, ніякого рішення апеляційних інстанцій у справі Корнійця там немає.

Таким чином, під протекторатом Берези кого суд визнав винним педофіл і далі продовжує спокійно відвідувати дитячі установи і спілкуватися з неповнолітніми, яких батьки приводять на зустрічі з нардепом. Хоча якби реєстр педофілів в Україні існував, швидше за все, ті самі батьки зовсім інакше б ставилися і до Дмитра Корнійця, і до Борислава Березі. Адже тоді вони б знали, хто на самому агітує їх голосувати за Березу, і чого варті слова самого поки що чинного депутата.