Новина

від 11.07.2019

Що рідше в країні використовують банківські картки, то більший там рівень корупції — Moody’s

У Moody’s припускають: що вищий рівень корупції в країні, то більше в населення готівки й рідше використовуються банківські картки. Те ж характерно й для рівня доларизації: якщо люди рідше проводять платежі банківськими картками в місцевій валюті, вони частіше використовують готівку в іноземній валюті. 

Для підрахунку рівня доларизації в Moody’s порівняли об’єм депозитів фізичних осіб, відкритих у національній валюті, та загальний обсяг депозитів. Для визначення рівня сприйняття корупції використовувався рейтинг Трансперенсі Інтернейшнл. 

Moody’s з’ясували, що серед країн пострадянського простору Росія є лідером безготівкового обороту. Далі йдуть Білорусь (33%), Узбекистан (29%), Казахстан (27%), Молдова (15%), Киргизія (13%), Україна (10%), Азербайджан (6%), Таджикистан (1%) та Вірменія (менш як 1%).

У Росії також найнижчий рівень доларизації серед перерахованих країн. Найвищий рівень — в Азербайджані. Там лише 35% банківських вкладів або розрахункових рахунків відкриті в національній валюті. У решті країн СНД цей показник коливається від 40 до 60%.