Розслідування

від 07.08.2019

Відомі прізвища головних корупціонерів «Укразалізниці»: резонанс дійшов до українських ЗМІ

Використовує він для цього Комісію журналістської етики (КЖЕ), яка опублікувала відкритий лист міністру МВС Арсену Авакову і главі Нацполиіції Сергію Князєву, де звинувачує правоохоронців у тиску.

У заяві організації засуджується обшук у будинку Валерія Іванова, а також запити слідчих, які направляються в авторитетні вітчизняні та міжнародні організації.

При цьому, сам Валерій Іванов не поспішає пояснювати свої грошові перекази на панамську компанію Lintown Systems Corp. через латвійський банк JSC Regionala Investiciju Banka. Хоча останній фігурує в низці гучних справ, пов’язаних з відмиванням грошей.

Варто зауважити, що видання «Главное» раніше опублікувало документ, згідно з яким 1 листопада 2017 року Іванов зробив великий переказ на 25 500 євро, користуючись послугами кіпрського офшору Scordis, Papapetrou & Co на свій панамський рахунок.

Все це зацікавило правоохоронців, які ще з 2015 року розслідують незаконну діяльність сина Іванова, Дениса і його фірми «Смарт Менеджмент».

Останній фігурує в справі про присвоєння 21 млн грн держкоштів компанії «Укрзалізниця». Мова йде про послуги медіапідтримки, які «Смарт Менеджмент» нібито надавала монополісту, а в реальності гроші виводилися з держкомпанії.

На даний момент Валерій Іванов намагається всіляко затягнути ці справи і домогтися захисту з боку журналістів.

Також стало відомо, що Валерія Іванова, який працює завкафедрою в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, і його підопічну Інесу Артамонову викрили у плагіаті докторської дисертації. У зв’язку з цим, Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки позбавила її наукового ступеня доктора наук. Іванов в цій історії зіграв не останню роль, оскільки був її науковим консультантом.

Цікавий факт, що дисертація про інтернет-журналістику в Україні була списана з російських дисертацій.

Новини партнерів

Загрузка...