Розслідування

від 27.08.2019

На вкрадені гроші покупців квартир в ЖК Міністерський будують будинок на Печерську

Будівництво розрекламованого житлового комплексу «Міністерський» зупинилося два роки тому, хоча остання 4-та черга була готова на 70%. Сотні сімей стали заручниками ситуації. Люди, що купили тут квартири, не можуть отримати ні житло, ні гроші. Причина виникнення довгобуду – конфлікт українського партнера Олександра Клименка з донькою польського забудовника компанією «Енергополь-Україна», з якою вони разом реалізовували проект р. в Києві.

Довірливі поляки, окрилені успішно таким, що просувається в Україні проектом, послабили контроль і швидко відчули наслідки. Здавався надійним партнер занадто привільно став розпоряджатися отриманими коштами, виводячи їх через підконтрольні фірми. В результаті гроші на будівництво випарувалися. Польська сторона називає суму близько 500 (!) млн. грн., які були витрачені на нецільові проекти або виведені через різні схеми. З них вже отримано збиток в 90 мільйонів. Це гроші, отримані генеральним підрядником фірмою «Будакс» на завершення останньої черги будівництва ЖК «Міністерський». Але замість того, щоб добудовувати будинок, в якому практично все вже продано, фірми Клименко розпочали новий проект в центрі Києва «Печерськ-Плаза», який ще можна залучити чимало грошей приватних вкладників. Крім того відомо, що частина цільових грошей могла бути витрачена на виробництво мультфільму «Клара», режисером якого є Клименко, і будівництва його ж приватного будинку в селищі Козин.

Після декількох невдалих спроб врегулювати конфлікт з українським партнером, польська сторона звернулася в правоохоронні органи. Адже крім виведених злочинним шляхом з проекту грошей, Клименко продовжує перешкоджати спробам «Енергополь-Україна» завершити проект і передати квартири покупцям.

Національна поліція почала кримінальне провадження за ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України за фактом привласнення та розтрати грошових коштів в особливо великих розмірах. У справі фігурують всі фірми Олександра Клименка, яким він прямо чи опосередковано володіє, і які були задіяні в схемі розкрадання коштів: «Будакс» – генпідрядник будівництва ЖК «Міністерський», КУА «Імідж Фінанс», через які здійснювався продаж квартир, «Буйфиш Холдінгс», «Імідж Финас Груп», «Скай Білдінг» та інші.

Вже проведено низку обшуків та допитів, вилучені документи. Зараз вирішується питання про арешт майна Олександра Клименка і його спільників у злочинній схемі. Мова йде про майнові активи, частки в підприємствах, приватних будинках, банківських рахунках фігурантів та підконтрольних їм підприємств, будівельній техніці, та іншому майні


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...