Розслідування

від 06.09.2019

Відмиті мільйони. Сімейний бізнес колишнього топ-чиновника департаменту захисту економіки Євгенія Шевцова

Ситуація з підпільними ігровими залами і азартними іграми в Україні досягла абсурду. Заборонені законом різного роду «космолоти» – на кожному ринку, на білбордах і в рекламних блоках на національному ТБ. Українці спускають останнім, власники і «дахувальників» – виводять гроші з країни, минаючи бюджет. В офшорній зоні, а іноді і в Росії, гроші «легалізуються» і повертаються в потрібну кишеню. Схема налагоджена поколіннями ділків, працює без збоїв і приносить мільйони. Особливо, якщо твій найближчий родич – велика шишка в правоохоронних органах.

Розповісти про це більше могла б Олена Дегрік, дружина Євгенія Шевцова. У минулому велика надія молодіжного крила «Партії регіонів», нині – заповзятлива бізнес-вумен. Як мінімум 8 останніх років разом з чоловіком вона промишляє на незаконному гральному бізнесі і відмиванні грошей – через Росію, офшори і непідконтрольну територію Л / ДНР. Незважаючи на це, Шевцов працює в правоохоронних органах: до останнього часу він був заступником начальника департаменту захисту економіки Нацполіціі. Зараз його називають одним з претендентів на керівні посади в органи, які ось-ось будуть створені: Управління стратегічних розробок і аналізу (всрався), Служба фінансових розслідувань і тд.

Євген Шевцов з Макіївки. Починав кар’єру податкової міліції Києва, працював оперуповноваженим. У 2007 переходить в головне Управління по боротьбі з організованою злочинністю. У різні роки був начальником кримінальної поліції на Південно-Західній залізниці, працював в Подільському райуправлінні МВС і Святошинському управлінні поліції. У 2016 році Шевцов пішов в «бізнес». Став комерційним директором фірми дружини Олени Дегрик Фінансова компанія «Леогеймінг Пей». Компанія працювала з найбільшим оператором заборонених в Україні азартних ігор «Парі-матч». Сімейство Шевцов відповідало за виведення і легалізацію прибутку, простіше кажучи, відмивання грошей. Ще в грудні 2015 року 1 + 1 публікував документи, згідно з якими ФК «Леогеймінг Пий» виводив гроші з ЛДНР в Україні. У 2017 року Євген Шевцов та Олена Дегрик отримали кримінальну справу, суд заарештував рахунки компанії. Але гроші і зв’язки допомогли питання «вирішити»: вже через день арешт зняли.

Навесні цього року виявилося, що заповзятливі сімейство безкарно відмивало гроші як мінімум 7 років. В рамках досубедного виробництва Державне бюро розслідувань (ДБР) отримало доступ до речей і банківських рахунків ще однієї фірми Шевцова – ТОВ «Бізнес Рітейл Груп». За версією слідства, з 2011 по 2018 роки фірма відмивала готівку, зароблену на незаконних в Україні 1xbet, Leon і Фаворит. Оціночний обсяг оборудки – 350 млн доларів США в рік.

Підозри силовиків підтверджують декларації Шевцова. У нього самого, не дивлячись на непогану кар’єру в правоохоронних органах, майже нічого немає. У різні роки він декларував досить скромний Volkswagen Passat, не надто скромні годинник Rolex і зброя: мисливська рушниця Merke і пістолети ПМР М і ФОРТ12Р. Судячи з декларацій, Шевцова і двох дітей містить Олена Дегрік. На неї записані дві квартири в Києві (93 і 62 кв метрів) і нежитлова нерухомість (587 кв метрів), земельну ділянку (1000 кв метрів) і будинок в Бориспільському районі (349 кв метрів), майже 18 млн грн і 15 тис. Доларів на банківських рахунках. Дегрик любить і великі машини, особливо Range Rover. Рік від року він купувала, продавала і знову купувала Range Rover VOGUE (2016 року випуску), Range Rover (2013 року), Range Rover Sport (2012 року), Mercedes-Benz GL350 (2015 року), Mitsubishi Pajero (2007 року).

Родом діяльності і майном сім’я, зі зрозумілих причин, вважає за краще «не світити». Більше того, Шевцов регулярно «підчищає» ЗМІ від публікацій про себе і тягає журналістів по судах. За непідтвердженою інформацією, він заплатив 200 тис. Дол., Щоб зняти з Medium матеріал про його фінансування ЛНР / ДНР. Через тиск і загроз публікації про сім’ю Шевцова-Дегрик видаляли Олександр Дубинський, «Обозреватель», сайт «112 канал». В цьому році в будинку і офісі керівника журналістських розслідувань ACAB Дениса Іванова та його батька двічі походили обшуки. Все через публікацію в соцмережах відео, на якому зображений автопарк, елітна нерухомості ресторанний бізнес Шевцова і Дегрик. «Після кількох безперспективних спроб тиску і« шиття »кримінальних справ на Іванова молодшого, поліція, в кращих традиціях КДБ, взялася за його батьків і рідних», – писав активіст Олександр Солонько для Української правди. Пару місяців назад Печерський суд заблокував 18 сайтів. Як писав Лівий берег, справа проти ЗМІ міг сфабрикувати Шевцов.

Після річної перерви він вирішив продовжити кар’єру в органах. У серпні 2017 року одержав призначення на посаду заступника начальника Головного управління Нацполіціі. У березні 2018 року вирішила піти на підвищення – брав участь в конкурсі на посаду начальника управління організації досудових розслідувань ГБР. Перемогти йому допомагала член комісії і заступник міністра юстиції Наталія Бернацька, дружина бізнес-партнера Шевцова. Втім в бюро його так і не призначили. Але він не здається: активно розчищає дорогу до заступника, а то і начальнику всрався. Чи відповідає Шевцов цієї посади? Приховування доходів, тиск на журналістів і громадських активістів, кришування грального бізнесу, відмивання грошей, фінансування терористів ОРДЛО, статус підозрюваного у кримінальному провадженні – і це тільки те, що відомо широкому загалу.

Призначення такої людини керівником нової служби дискредитує її задовго до запуску. В історії України не було прецеденту, щоб новий орган запрацював ефективно при старих корумпованих кадрах. Навряд чи новому уряду варто наступати на граблі, по яких поколіннями ходили їхні попередники.

Новини партнерів

Загрузка...