Новина

від 11.09.2019

«Депутат Держдуми» від Севастополя пропонує повернути Україні військову техніку, захоплену РФ при окупації Криму

«Депутат Держдуми» від Севастополя Дмитро Бєлік закликав повернутися до питання про повернення Україні літаків, кораблів і бронетехніки, захоплених Росією в ході окупації Криму в 2014 році. На його думку, цьому може сприяти «потепління російсько-українських відносин».

БДК ВМСУ «Костянтин Ольшанський» на причалі в окупованому Севастополі без імені і номера Фото: Севастопольский форум

Про це Бєлік заявив агентству РИА Новости, передає Центр журналістських розслідувань.

«На сьогоднішній день ці бойові одиниці потребують серйозного ремонту, після чого можуть бути повернуті в армію і флот», – сказав він.

«Депутат Держдуми» зазначив, що протягом п’яти років Росія охороняла цю військову техніку, не експлуатуючи її.

За його словами, зараз все залежить від дій Києва.

«Нам чужого не потрібно, віддамо по команді. Не буде проблем і з допуском українських «перегінних» команд. Доля десятків кораблів і літаків в руках української влади, і хочеться вірити, що в Києві цю ініціативу сприймуть «з вогником», – заявив Бєлік.

Він також вважає, що позитивне вирішення цього питання вигідно Україні, оскільки дозволить завантажити роботою підприємства, які будуть займатися ремонтом повернутої техніки, зокрема, кораблів.

Як повідомлялось, 21 серпня Міноборони РФ оголосило конкурс з пошуку підрядника для утилізації єдиного підводного човна ВМС України «Запоріжжя», захопленого російським військовими в Севастополі в ході окупації Криму в березні 2014 року.

Нагадаємо:

  • Після того як відбулася незаконна анексія Криму, Росія почала повернення Україні захоплених у неї кораблів і суден ВМСУ, серед яких, зокрема середній десантний корабель «Кіровоград», корвет «Вінниця» та плавбаза «Золотоноша», однак в червні 2014 року цей процес був зупинений.
  • До моменту одностороннього припинення РФ переговорів щодо повернення озброєнь, військової техніки та майна ВМСУ, з Криму було виведено: 3 бойових корабля, 32 судна забезпечення, 24 літаків та гелікоптерів, 1438 одиниць авто-, броне- та спецтехніки. У той же час на окупованій території залишилося: 11 бойових кораблів і катерів, 6 суден і катерів забезпечення, 3 літальних апарати, 2363 одиниці авто-, броне- та спецтехніки.
  • 3 липня 2016 року президент України Петро Порошенко заявив, що в результаті незаконної російської окупації Криму ВМСУ втратили близько 70% корабельного складу.
  • 27 лютого 2017 року командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що кораблі ВМСУ, які залишилися в Криму після окупації півострова, використовуються російськими військовими як донори запчастин для кораблів ЧФ РФ, які курсують в Сирію і несуть вахту на захоплених українських газових родовищах в Чорному морі.
  • 11 січня 2018 року президент РФ Володимир Путін заявив про готовність передати Україні військові кораблі і авіатехніку, передача яких була припинена Росією в червні 2014 року, вказавши на їх «жалюгідний стан». Ігор Воронченко вказав, що на момент захоплення українська техніка була справна.
  • Президент Петро Порошенко заявив, що Україна готова прийняти кораблі з окупованого Криму лише разом із самим Кримом.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...