Новина

від 23.09.2019

У Криму підтвердили підготовку до будівництва вертольотоносця на краденому заводі «Залив» в Керчі

«Влада» окупованого Криму підтвердили підготовку суднобудівного заводу «Залив» в Керчі, незаконно захопленого навесні 2014 року російською компанією за допомогою так званої «Самооборони Криму», до розміщення проекту будівництва універсального десантного корабля (УДК) - вертольотоносця для ВМФ Росії.

Суднобудівний завод «Залив», Керч Фото: ИТАР-ТАСС/ Лев Федосеев

Про це повідомила агентству ТАСС «заступнця міністра промислової політики Криму» Олена Елекчян.

«В даний час опрацьовується питання проектування і розміщення на виробничих потужностях суднобудівного заводу «Залив» проекту універсального десантного корабля», – сказала Елекчян, відповідаючи на питання, чи розглядається можливість будівництва УДК на заводі «Залив».

При цьому вона не навела жодних подробиць.

Як повідомлялося, у вересні два джерела в суднобудівній галузі повідомили ТАСС, що перші два УДК водотоннажністю до 15 тис. тонн для російського ВМФ закладуть на заводі «Залив» в Криму в травні 2020 року.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Росією, 24 серпня 2014 року керівництво та акціонери ВАТ «Суднобудівний завод «Залів» (Керч) заявили про рейдерське захоплення підприємства, здійснене ТОВ «Суднобудівний завод «Залив», зареєстрованим за кілька днів до цього в Москві, при силовій участі представників так званої «Самооборони Крыму». Найбільшим акціонером ВАТ був український бізнесмен Костянтин Жеваго.
  • У грудні 2014 року на вкраденому в України суднобудівному заводі “Залів» відбулася урочиста церемонія закладення двох універсальних морських танкерів для ВМФ РФ. Пізніше повідомлялося, що корпуси закладених танкерів було втрачено, а за неофіційними повідомленнями – порізано на металобрухт.
  • У 2016 році Франція передала єгипетському ВМФ перший десантний вертольотоносець типу «Містраль», який від початку будувався для Росії, але після скасування угоди в зв’язку з введеними проти РФ санкціями за окупацію Криму і військову агресію на Донбасі, був куплений Єгиптом.
  • 21 лютого 2019 року на вкраденому в України суднобудівному заводі «Залів» спустили на воду призначений для Чорноморського флоту РФ корвет «Павел Державин» проекту 22160, здатний нести крилаті ракети «Калібр», однак з остраху перед санкціями повідомили, що це – «пошуково-рятувальне судно проекту А163».

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...