Розслідування

від 01.10.2019

БНО-Айріян викинув “смотрящого”

Бно-Айріян замішаний в махінаціях з медичними грошима. Бно-Айріян не може “вичистити” людей Ігоря Кононенко з посад в районних держадміністраціях. Бно-Айріян роздає посади представникам старої влади. Бно-Айріяна повинні перевірити правоохоронні органи.

З боку може здатися, що Київською областю від імені президента Володимира Зеленського керує людина, що не відповідає посаді.

Але насправді все перераховане вище – це “розслідування” депутата від “Слуги народу” Олександра Дубинського, обраного по 94 виборчому округу в столичному регіоні. Його нападки різко активізувалися після одного малопримітного і непублічного випадку, коли Михайло бно-Айріян відмовився погоджувати призначення собі в заступники Геннадія Слєпцова – людини Ігоря Коломойського, якого передбачалося посадити на земельні і будівельні питання.

З пропозицією призначити Слєпцова “гінці” від Коломойського прийшли до бно-Айріяну ще в середині серпня. Отримавши впевнений відмову, вони відразу вписали губернатора в інформаційні вороги Ігоря Валерійовича.

Чому ж Михайло бно-Айріян відмовив у проханні шановному олігархові? Відповідь можна знайти в біографії Слєпцова. І справа не в місці народження (Слєпцов з Харцизька) або родинні зв’язки (батько Слєпцова – Володимир Слєпцов – колишній мер Торецькому, який організовував там “референдуму” про відділення “ДНР” від України, кримінальне провадження направлено до суду).

 

Земельний махінатор

А справа в бізнес-інтересах і специфічних навичок, а також у зв’язках в сфері підприємництва. По-перше, Слєпцов – бізнес-партнер Юрія Хомутинніка, рідного брата екс-нардепа Віталія Хомутинника, молодшого партнера Ігоря Коломойського. По-друге, ще з 2000-х рр. він досвідчений земельну “схемщик”.

За даними правоохоронних органів, в 2006-2010 роках Слєпцов, перебуваючи на посаді начальника управління земельних відносин та реалізації інвестиційних проектів КОДА, фактично був визначений керівництвом області, як “куратор” земельних питань, в безпосередньому віданні якого перебували всі межують з Києвом райони. Саме під час “кураторства” Слєпцова на території Київської області відбулися масові випадки рейдерських захоплень землі, що підтверджується значним масивом порушених кримінальних справ вказаного і більш пізнього періоду.

Джерела в органах відзначають, що Слєпцов, маючи значний досвід і відповідні навички в рамках своєї діяльності, особисто уникав безпосередньої участі у відповідних схемах розкрадання земель. Він лише сприяв їх розробці, “займаючись” питання в відповідних дозвільних службах, надаючи вказівки тощо.

При цьому, основним способом збагачення Слєпцова було отримання хабарів або придбання права власності на свою користь (пов’язаних осіб) земельних ділянок та інших активів через участь в заснуванні приватних структур, садових товариств тощо. За результатами своєї “плідної” роботи він був призначений радником голови Київської обласної державної адміністрації, розширюючи свій вплив на всі підлеглі структури, обмежуючи при цьому свою особисту відповідальність.

Одним із доказів його злочинної діяльності за участю у відповідних схемах, є його зв’язок як засновника ряду структур з безпосередніми учасниками або вигодонабувачами злочинних схем із заволодіння земель на території Київської області. Безпосередньо до ведення Слєпцова в зазначений період входила організація контролю за землями лісового фонду і роботою держкадастру.

Прикладом схеми є заволодіння земельними ділянками загальною площею приблизно 111,2809 га, з числа земель лісового фонду Козинської лісництва, розташованих на території Козинської селищної ради Обухівського району Київської області, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді заподіяння державі матеріальних збитків. Договору купівлі-продажу були підроблені, а потім фальшивки були завірені нотаріусом. Кримінальне провадження № 12013000000000148 від 23.01.2013 за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 366, ч.ч. 2, 3 ст. 358, ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 209 КК України. І це тільки один епізод з численних випадків з біографії Слєпцова.

Партнер сина охоронця Порошенко

В даний час Слєпцов є третьою особою відповідача по справі №910 / 2961/19, який розглядається Господарським судом міста Києва.

Генпрокуратура звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до компанії “ХІЛТЕК ГРУП ЛТД” про витребування земельних ділянок площею 1,4 га (кадастровий номер 8000000000: 90: 335: 0101) та 0,1 га (кадастровий номер 8000000000: 90: 335: 0102), які розташовані на вул. Лісничій у Голосіївському районі Києва. Ці ділянки були незаконно викрадені з володіння територіальної громади міста Києва та в подальшому неодноразово відчужувалися третіми особами без достатньої правової підстави.

Крім Слєпцова, третіми особами відповідача є: ТОВ «Будівельна асоціація» (ЄДРПОУ 35734790) та Ільїн Микита Геннадійович.

Останній (Ільїн Микита) є сином Ільїна Геннадія Володимировича, 19.06.1964 депутата Київради від депутатської фракції «Солідарність».

Геннадій Ільїн (в минулому бригадир злочинного авторитету Салохи, а пізніше начальник охорони бізнесмена Петра Порошенка) тісно пов’язаний з сім’єю і бізнесом колишнього заступника ГУМВС України в м.Києві та заступника генерального прокурора Анатолія Даниленка. Їх сини Микита Ільїн та В’ячеслав Даниленко навіть заснували близько 10 спільних підприємств і в минулому успішно працювали разом.

***

Не дивно, що всіх цих історій з головою вистачило бно-Айріяну, щоб “викинути” “смотрящего”, якого йому намагалися нав’язати в Кабміні. Але якщо кожен раз на такий “демарш” будь-якого чиновника Ігор Коломойський і його медіа-ресурси будуть виливати на нього тонни бруду, то скоро в країні або не залишиться принципових чиновників, або все будуть “заклеймлени” конвеєром “ганьби”. Той факт, хто бно-Айріян не став йти на поводу у Коломойського і призначати токсичного зама, свідчить швидше на його користь, ніж в мінус. І свідчить про те, що чутки про всемогутність Ігоря Валерійовича злегка перебільшені.


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...