Розслідування

від 02.10.2019

П’ята колона прокурорів: Кулик боїться бути звільненим слідом за Шокіним і Луценком

Колишній прокурор сил АТО Костянтин Кулик, який найближчим часом буде звільнений з Генпрокуратури слідом за Луценком, пішов на співпрацю з командою адвокатів, щоб забезпечити адвоката Руді Джуліані свідомо неправдивою інформацією про діяльність американських громадян і кандидата в президенти США Джо Байдена. Тим самим, американська сторона втягує Україну в виборний процес США за допомогою відставних високопосадовців.

«Як так вийшло, що два українських прокурора були помічені в роботі на американського президента Дональда Трампа і надання завідомо неправдивої інформації для його майбутньої президентської кампанії 2020», – говорить експерт Олександр Охріменко.

Під Костянтином Куликом захиталося крісло

Сьогодні обидва генпрокурора ховаються від українського правосуддя і готові давати неправдиву інформацію аби тільки заручитися підтримкою Америки. Луценконужни гарантії його безпеки. Шокіна потрібна американська віза, заради якої від готовий креативити для Америки будь-яку інформацію і використовувати гроші Дмитра Фірташа для просування своїх інтересів в США. Наприклад, видання Heavy.com пише, що «команда захисту Фірташа найняла двох адвокатів близьких до Трампу – Джо ДіДженова і Вікторію Тенсинг. ABC7 повідомляє, що інтереси Фірташа також представляє адвокат і колишній федеральний прокурор Чикаго Ден Уебб. ДіДженова і Тенсинг «працювали над книгами», щоб допомогти РудіДжуліані знайти «бруд» в справі Байдена. До слова Вікторія Тенсинг вже відома в Україні лобіюванням інтересів адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані. Навесні цього року видання The New York Times повідомляло, що Вікторія Тенсинг зустрічалася з генеральним прокурором Юрієм Луценком. Тенсинг і її чоловік працювали на Трампа, надаючи його інтереси в рамках спеціального розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. Таким чином, Тенсинг допомагає не тільки Джуліані, а й Віктора Шокіна, а фінансує їх справи проти України Дмитро Фірташ.

Як підстраховки після звільнення Куликов не проти переїхати в США. Тому і включився в розслідування діяльності Джо Байдена в Україну

У прокурора Костянтина Кулика інша мотивація. Кулик, який з подачі Юрія Луценка зробив гучні звинувачення оточення Порошенко, напередодні виборів, продовжує збирати інформацію, намагаючись продати її Ігорю Коломойському в обмін на збереження посади в оновленій Генпрокуратурі. Кулик відомий тим, що до того, як стати прокурором ГПУ, був главою Військової прокуратури сил АТО. На цій посаді проти нього НАБУ порушило справу про незаконне збагачення. Потім був узятий під крило генпрокурором Юрієм Луценком, де відзначився в ряді скандалів. Зокрема, саме він вів справу по поверненню «мільярди Януковича» через рішення Краматорського міського суду, а прокурори з його групи займалися справою про держзраді Саакашвілі в 2017 році.

Як підстраховки після звільнення Куликов не проти переїхати в США. Тому і включився в розслідування діяльності Джо Байдена в Україні.

Хоча Юрій Луценко спочатку був проти включення в команду адвокатів Трампа одіозних прокурорів Кулика і Трампа. Переїхавши до Лондона, колишній генеральний прокурор Луценко в понеділок, в інтерв’ю британському агентству BBC спробував дистанціюватися від своїх колег, заявивши про відсутність причин проводити в Україні розслідування відносно потенційного суперника президента США Дональда Трампана виборах в 2020 році Джо Байдена і його сина. «Я не знаю ніяких причин проводити розслідування відносно Джо Байдена або Хантера Байдена (сина Джо Байдена) відповідно до українського законодавства», – сказав екс-генпрокурор. Луценко заявив, що будь-яке розслідування відносно Байдена і його сина може початися тільки в США.

Примітно, що позиції Шокіна і Кулика йдуть врозріз з офіційною позицією України не втручатися і не коментувати процес виборів в США. Зокрема, пару днів назад в НАБУ заявили, що не розслідують справи Байденом, адже перевірка діяльності членів ради директорів приватної компанії не є завданням Національного антикорупційного бюро України. Аналогічну відповідь було отримано і в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі (САП), ніяких справ по Джо і Хантеру Байдену вони не ведуть. «Я бачу, що йдуть великі спекуляції, все це виходить на високий рівень. Позиція проста – ми діємо за законом », – зазначив глава САП Назар Холодницький в інтерв’ю Радіо НВ.

Імплементація та фінансова підтримка відставних прокурорів з боку Дмитра Фірташа навряд чи додав об’єктивності та правдивості їхніх свідчень. Але точно зашкодить іміджу України в США.


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...