Розслідування

від 03.10.2019

Володимир Шульмейстер – майстер спорту по корупції та «схемам»

В Україні його ім’я добре відоме в ділових і чиновницьких колах, і, в першу чергу, воно асоціюється з корупцією, шахрайством і контрабандою.

Сама персона Шульмейстера стала настільки токсичною, що ніхто з поважаючих себе політиків і бізнесменів просто не хоче мати з ним жодних справ.

Свіжий приклад – недовгі відносини Шульмейстера з командою нової влади. Під час президентської кампанії Шульмейстер сплив у експертному пулі, який формував навколо себе Володимир Зеленський. Всерйоз ходили розмови, що він може зайняти крісло міністра інфраструктури в новому уряді.  «Відділ кадрів» Зеленського швидко розібрався, що за «фрукт» намагається затесатися до них в ряди і прийняв відповідні заходи – вказавши скандальному схемщику і корупціонеру на двері.

Історія «успіху»

Свій кар’єрний шлях Шульмейстер починав досить яскраво і перспективно – навчання в Голландії, інвестиційні проекти, робота в престижних західних компаніях. Наскільки тоді у нього все йшло гладко і законно, судити складно – інформації практично немає.

Але на початку нульових Шульмейстер повернувся в Україну, і з тих пір вся його біографія – це суцільна низка сумнівних схем і афер, які можуть і повинні стати предметом пильного вивчення правоохоронцями.

Так, у 2005 році Володимир Шульмейстер отримав посаду фінансового директора великої роздрібної мережі електроніки “Фокстрот”. Кілька років він успішно працював, просувався кар’єрними сходами, проте в 2009 році його разом з виконавчим директором мережі Олексієм Павленком раптово звільнили. Тим самим Павленко, який згодом очолив Мінагрополітики.

За даними журналістських розслідувань, Шульмейстер налагодив у «Фокстроті» велику шахрайську схему з ввезення в країну “сірого” товару та ухиляння від сплати митних зборів. Під керівництвом Шульмейстера навіть був створений спеціальний секретний «відділ контрабанди». Всі ці махінації коштували компанії мільйонних збитків. Для виводу і конвертації грошей “Фокстроту” Шульмейстер використовував “Конверсбанк”, засновником якого був відомий в Україні Олексій Савченко. Про нього ми ще згадаємо.

Коли керівництво «Фокстроту» дізналося про «схему Шульмейстера», його разом з товаришами вирішили по тихому звільнити – зайві гучні скандали такої компанії ні до чого.

Незважаючи на настільки подмоченное реноме, в 2014 році Шульмейстер отримав посаду першого заступника міністра інфраструктури. Тоді відомство очолював Андрій Пивоварський. Їхні стосунки були настільки близькими, що Шульмейстера колеги по міністерству, не соромлячись, називали «тінню міністра».

Втім, цей тандем працював не на благо держави, а виключно в своїх меркантильних інтересах. І тут, як ніколи до речі, стали в нагоді всі шахрайські «таланти» Шульмейстера.

До призначення міністром Андрій Пивоварський очолював компанію «Континіум», в яку серед іншого входить мережа заправок WOG. Саме компанія WOG за Пивоварського-міністра часто вигравала великі тендери на поставку палива для «Укрзалізниці». При цьому вже після проведення тендеру WOG могла по кілька разів підвищувати вартість свого палива, в результаті держава платила за цінами, значно вищими від ринкових. Як раз забезпеченням таких схем і займався Шульмейстер.

Крім цього Шульмейстер вибудував у міністерстві цілу систему по торгівлі «хлібними» посадами та збору «рентної плати» зі всіх керівників підпорядкованих міністерству установ і відомств. Всіх незгодних Шульмейстер, використовуючи свій вплив, звільняв, а місця їх просто продавав тим, кого влаштовувала «схема».

Корупційні скандали навколо міністерства інфраструктури множилися, як сніжний ком. В кінці 2015 року, щоб хоч частково «випустити пару» і вивести з-під удару Пивоварського, було прийнято рішення, що Шульмейстер піде з посади за власним бажанням, а у спадок йому віддадуть «Укрзалізницю». Шульмейстер з міністерства пішов, але стати головою «Укрзалізниці» через своє сумнівне минуле так і не зміг. Та й Пивоварський довго не протримався.

Але старі зв’язки все ж знадобилися. Партнер з виведення грошей з «Фокстроту» Олексій Савченко, який на той момент був губернатором Миколаївської області, забрав до себе цілим «бізнес-омбудсменом» (офіційно – позаштатним радником). Однак в області Шульмейстер разом з одіозним губернатором зайнявся не захистом бізнесу, а, швидше, навпаки. За даними журналістів, Шульмейстер використовуючи свої зв’язки в Мінінфраструктури, допоміг Савченку організувати систему зі збору данини з портів та інших великих підприємств області. Саме миколаївські бізнесмени і дали йому кличку жульмейстер.

Після того, як і ця «годівниця» прикрилася, Шульмейстер всіляко намагається знайти собі нові способи для збагачення. Деякий час він працював у великому агрохолдингу АСТ, однак там швидко зрозуміли, що за фахівець до них потрапив, і попрощалися з ним.

Туманні перспективи

Сьогодні Шульмейстер намагається себе позиціонувати як громадського активіста – став учасником організації «Бізнес-Варта», нещодавно навіть провів форум транспортників. Його мета проста і зрозуміла – знову отримати доступ до фінансових потоків, щоб і далі реалізовувати свої шахрайські схеми. Він всіляко намагається привернути до себе увагу нової влади і показати, якого фахівця вони втрачають. Але є всі підстави вважати, що скоро Шульмейстером можуть зацікавитися, не «кадровики» Зеленського, а слідчі Баканова і Рябошапки і тоді про свої таланти і здібності Шульмейстер зможе писати лише в тюремних мемуарах.


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...