Розслідування

від 04.10.2019

«Астарта-Київ» чинить тиск на малий агробізнес

Нагадаємо, що в кінці 2017 року через агрофірму «Добробут», структурного підрозділу «Астарти» в Полтавській області, почали йти пайовики, незадоволені умовами співпраці з великою агропромисловою компанією. Господар якої, до речі, за даними журналу «Фокус», входить до п’ятірки найбільших латифундистів країни.

Власники земельних ділянок були незадоволені невиконанням «Добробут» умов, на яких вони укладали з компанією договори оренди. Багато пайовики віддавали свої ділянки фермерам, а в 2018 році, коли колишній директор «Добробуту» Олександр Коваленко, не витримавши пресингу з боку керівництва «Астарти», створив власну компанію «Партнер Агро Груп», стали переходити до нього. Ті, хто не встиг цього зробити раніше, мріють перейти в нову агрофірму зараз.

Віктор Іванчик, користуючись своїми зв’язками, ще в 2017 році зустрівся з колишніми президентом і генеральним прокурором, Петром Порошенко і Юрієм Луценком, поскаржившись на проблеми, які він сам, власне, і створив. Пізніше щодо пайовиків і Олександра Коваленко були порушені кримінальні провадження, пройшла маса перевірок, минулого тижня навіть були проведені обшуки в офісі і на квартирах керівників «Партнер Агро Груп». Однак ніяких результатів, потрібних Віктору Іванчику: мовляв, колишній директор «Добробуту» займається рейдерством, немає. Та й власне, звідки їм взятися, якщо пайовики усвідомлено йшли і йдуть з остогидлої їм компанії.

Зараз, наскільки нам стало відомо, Віктор Іванчик має намір спробувати вплинути на оточення нового лідера країни, на черговій зустрічі співробітників Офісу Президента з представниками вітчизняного аграрного ринку. По суті, власник «Астарти» діє за тою самою раніше відпрацьованою им схемою: його компанія є великим платником податків, якому нібито заважають працювати.

Але правда в тому, що компанія олігарха просто-напросто переслідує як простих селян, так і перешкоджає роботі малого та середнього агробізнесу країни. Віктор Іванчик фактично підштовхує новообраного президента порушити закон, адже ні президент, ні правоохоронні органи не є, і не повинні бути «арбітрами» в господарських конфліктах, які мають вирішуватися законним способом, через суд.

Нагадаємо, вранці 26 вересня в рамках кримінального провадження, ініційованого агропромисловим холдингом «Астарта -Київ » стосовно колишнього керівника власної дочірньої компанії« Добробут », пройшли масові обшуки.

Сергій Нікітін


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...