Розслідування

від 09.10.2019

НАБУ просять перевірити, чому елементи українських паспортів належать естонській компанії

«Я опублікував блог, в якому розповів, як приватна естонська компанія наклала авторське право на захисні елементи з наших закордонних паспортів та паспортів ID. І сталося це через поліграфкомбінат «Україна». Я передав заяву в НАБУ, щоб там розслідували – чи мала право приватна структура накладати авторське право на захисні елементи українських документів», – повідомив журналіст на своїй фейсбук-сторінці.

За інформацією журналістів-розслідувачів, за виробництво близько 16 млн українських закордонних паспортів і 4 млн ID-карт держава Україна заплатила за авторське право мінімум 20 млн євро.

За словами журналіста, компанія отримує гроші за те, що встигла вчасно оформити авторське право на захисні елементи, які перебувають в українському паспорті. Причому зробила це в 2014 році через кілька місяців після затвердження Кабміном зразка українських персональних документів.

«Наприклад, один з логотипів, які запатентовані в паспорті, це назви «Україна» і Ukraine, а також точки у вигляді символу і маленька карта України. Зареєстрований він був 19 вересня 2014 року», — розповів Павловський.

Feature OU очолює громадянин Естонії Дмитро Фокін. Сама компанія нічого не виробляє і виступає тільки в якості посередника.

Замовником на розробку захисних елементів виступило держпідприємство «Поліграфічний комбінат „Україна“, яким з 2011 по 2016 роки керував Максим Степанов. Його фірма „Айпі Девелопмент Груп ОЮ“ зареєстрована за тією ж адресою, що й згадана Feature OU.

У 2012 році Степанов заявляв, що його підприємство не в змозі виготовити полікарбонатну сторінку паспорта, тому її доведеться замовляти за кордоном.

Новини партнерів

Загрузка...