Розслідування

від 09.10.2019

Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії виявився проектом за яким стоїть юрист Павло Куфтирєв: ЗМІ виявили схему мільярдного заробітку

Про це йдеться у розслідуванні журналістів, що вийшло на телеканалі NewsOne.

Мова йде про Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії і особами, які за ним стоять – Олега Верніка, Олексія Француза і Павла Куфтирєва.

«Ідея начебто була благородна: Фонд вимагав моральної компенсації в розмірі 2,7 млрд грн. для своїх членів і судився. Але діяльність цієї структури та її організаторів викликає багато питань», – зазначають розслідувачі.

За словами адвоката Марини Сахошко, дивним є той факт, чому позов у суд був поданий тільки через три роки після НП під Васильковом, і «чому особи, які думають, що отримали якісь моральні страждання, не зверталися в суди раніше, до представників компанії, які були власниками цієї нафтобази або інші відповідні органи». І зараз на ці питання відсутня якась логічна відповідь.

Журналісти відзначають, що сам Фонд був створений через 2 роки після пожежі. Його організатор – Олег Верник. Вони ніколи не жив і не був зареєстрований у Василькові. Саме він намагається стягнути на рахунок своєї організації майже 3 млрд грн, але виступає нібито від імені місцевих мешканців. При цьому сума компенсації для кожного «потерпілого» вийшла однаковою після проведення так званої психіатричної експертизи. Тобто достовірність розрахунку «моральної компенсації» теж викликає сумніви.

У свою чергу Деснянський райсуд Києва прийняв єдине законне рішення в цій тяганині і відхилив позовні вимоги Фонду. Бізнес-план Верника не спрацював, констатують журналісти.

І як вдалося з’ясувати, Верник в цій ситуації – не самостійний гравець, адже «оренда офісів та армії юристів справа не з дешевих”.

«За Фондом подолання наслідків Васильківської трагедії стоять невідомі широкій громадськості, юристи Олексій Француз і Павло Куфтирєв. Останній знайомий з Верником ще зі студентських часів. Це доводиться їх співавторством в науковій роботі. До того ж Куфтирєва викрили у рейдерстві. Зокрема, керівництво фармацевтичного заводу «Дарниця» заявляло, що за атакою на стратегічне підприємство стояв саме він», – йдеться в сюжеті.

Також журналісти виявили, що Куфтирєв пов’язаний з багатьма аналогічними структурами, які «борються» за екологію і долають наслідки катастроф».

«Схожий розвиток подій спостерігаємо на прикладі Фонду: прикриваючись людьми і начебто благими цілями, армія юристів, адвокатів і псевдоактивістів просто завалює суди різними позовами, вимагаючи гроші. Одна з аналогічних організацій – «Зелений фонд». Її керівник – Олексій Француз. А серед співзасновників все той же Олег Верник. Напрямки діяльності схожі – екологія та «захист навколишнього середовища», – йдеться в розслідуванні.

На фото — Куфтирєв, Мережко та Бондаренко

За даними журналістів, ще одним керівником цього Фонду є Олег Бондаренко, нардеп від «Слуги народу» і голова екологічного комітету Ради.

«Крім того, політичне лобі в новому парламенті в інтересах Куфтирєва і його безлічі організацій може здійснювати і Олександр Мережко. Перед початком роботи в Раді він переоформив на Куфтирєва ще одну ООшку – Інститут прямої демократії, у якому серед засновників бачимо все того ж Француза», – заявляють антикорупціонери.

Як резюмують журналісти, чи продовжать Куфтирєв, Француз і Верник свою активну громадську діяльність, покаже час. Але маючи своїх людей у новій владі перед ними можуть відкритися нові можливості.

Новини партнерів

Загрузка...