Новина

від 09.10.2019

РФ розмістить в Криму надпотужні радари, які будуть контролювати все Чорне море

Міноборони РФ до кінця року розмістить у анексованому Криму та на півдні Росії надпотужні радіолокаційні станції (РЛС) «Ниобий-СВ», які будуть контролювати все Чорне море. Як стверджують у військовому відомстві, ці радари стануть нібито відповіддю на розміщення систем протиракетної оборони США в Румунії.

Фото: ru.wikipedia.org

Про це повідомив екс-начальник міжнародно-договірного управління Міноборони РФ, генерал-лейтенант Євген Бужинський російському виданню «Известия».

«Американцям не подобається, що ми підсилюємо флот і, як вони кажуть, перетворюємо Крим в фортецю. Але ми маємо право зміцнюватися так, як вважаємо за потрібне. Нові радари, які будуть розміщені в Криму і на півдні країни, потрібні для оборони – створення і підтримання радіолокаційного поля», – сказав Бужинський.

Трикоординатна радіолокаційна станція «Ниобий-СВ» створена для ППО Сухопутних військ. Вона призначена для виявлення, трасового супроводу і визначення приналежності повітряних об’єктів всіх типів – літаків, вертольотів, крилатих і балістичних ракет, а також малорозмірних безпілотних літальних апаратів. Ці станції можуть довгий час працювати в цілодобовому режимі, відстежуючи повітряну обстановку.

Як повідомив виданню колишній заступник командувача військами ППО Сухопутних військ з озброєння – головний інженер військ ППО СВ генерал-лейтенант Олександр Лузан, кілька РЛС «Ниобий-СВ», розміщених в Криму, зможуть контролювати все Чорне море.

За його словами, метровий діапазон, в якому працює радар, дозволяє бачити літаки-невидимки (в тому числі бомбардувальники B-2 Spirit) і новітні американські винищувачі F-22 Raptor і F-35 Lightning II.

«Це головне достоїнство станцій метрового діапазону, який нівелює технологію «стелс». Якщо доповнити «Ниобий-СВ» станціями сантиметрового діапазону, цілевказування стане ще більш точним», – зазначив Лузан.

Фото: iz.ru

«Ниобий-СВ» безвідмовно працює в складних умовах перешкод, що дозволяє його використовувати при серйозній протидії систем радіоелектронної боротьби противника. Навіть складні цілі радар бачить на відстані 300 км, а одночасно супроводжує до 300 цілей. Монтується «Ниобий-СВ» на колісному шасі автомобіля «КамАЗ» високої прохідності, що дозволяє в лічені хвилини перекидати техніку, що підвищує живучість РЛС.

Нагадаємо:

  • РФ відпрацює вторгнення в Україну на навчаннях «Кавказ» в 2020 році. А потужне угруповання військ в окупованому Криму дозволяє Росії проводити операції взагалі у всьому регіоні Чорного моря, засоби ППО досягають нашої території майже до Києва.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...