Розслідування

від 11.10.2019

Корупціонер Матіос намагається підставити Авакова, – ЗМІ

Мова зокрема йде про справу екс-податківців (т. зв. «вертолітне» справу), в рамках якого були незаконно арештовані активи і корпоративні права приватної компанії на суму 243 млн грн.

Про це пише сайт Vlasti.net.

Нагадаємо, днями компанія «Юнісон груп» звернулася в НАБУ та ДБР з заявою про злочин, вчинений Анатолієм Матиосом, його підлеглими Дмитром Хортів, Віталієм Опанасенко та Ольгою Миргородської з метою незаконним заволодінням майном цієї компанії під виглядом розслідування справи проти екс-міністра Клименко.

Як стало відомо з нещодавно опублікованого в соцмережах відео визнання донецького рейдера Владислава Дрегера, з вересня 2016 року Матіос і його підлеглі вступили з ним у змову. Дрегер повинен був виступити свідком у справі Клименко і обумовити ряд осіб, в тому, що вони нібито належать до оточення Клименко, а також повідомивши завідомо неправдиву інформацію про їх майно. За легендою Матіоса, цю інформацію Дрегеру нібито надав Антон Клименко, брат екс-міністра, який загинув в 2015 році. При цьому на відео сам Дрегер зізнається, що такої розмови між ними не було. Надалі, активи, як випливає з відео, повинні були перейти у власність Дрегера і, імовірно, розділені з Анатолієм Матиосом.

Саме на основі протоколу допиту Дрегера військовою прокуратурою в липні 2017 року були проведені обшуки і накладено арешт на низку об’єктів нерухомості і 1000 вагонів, що належать компанії. За словами адвоката Сергія Ярошенко, компанія неодноразово надавала докази, що екс-міністр Клименко ніколи не був ні бенефіціаром, ні інвестором «Юнісон груп», а його брат Антон Клименко продав свою частку в компанії ще в 2014 році новим власникам за справедливою ринковою вартістю.

У поширюваної ж за замовленням Анатолія Матіоса медіа кампанії мова йде про те, що нібито підтвердженням причетності Олександра Клименка до компанії «Юнісон» є той факт, що в одній із заарештованих квартир під час обшуку знайшли «генеральські погони цивільної дружини Клименко». «Один тільки цей факт вказує, що доводи про їх непричетність до Клименко — звучать як мінімум непереконливо», – йдеться в матеріалі УНН.

Що симптоматично, у матеріалі також взагалі не згадується сам Анатолій Матіос. Замість нього вся відповідальність за махінації при арешті активів «Юнісон груп» перекладається на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який у березні 2019 року повідомив про завершення слідства у справі Клименко.

Свою кампанію Анатолій Матіос проводить через сайт «Українські національні новини», який і раніше першим публікував «сливи» з військової прокуратури. Як з’ясували журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, саме на цьому ресурсі працює цивільна дружина правої руки Матіоса – Дмитра Хортів – Дар’я Олегівна Полякова. У свій час Полякова була помічницею нардепів-“регіоналів” Миколи Злочевського та Ігоря Лисова.

Журналісти також писали, що Дмитро Хортів є довіреною особою Матіоса. Щомісяця голова військової прокуратури доручав йому сплачувати багатотисячні суми в конвертах співробітникам. На відео Владислав Дрегер також стверджує, що саме Дмитро Хортів курирував його зустріч з Юрієм Іванющенко, а потім вимагав у нього гроші за «витрачені зусилля».

Офіційно власником і генеральним директором УНН є Уляна Лозан. Чи має вона на поточний момент розуміння, що її ресурс працює в інтересах Анатолія Матіоса і проти глави МВС Авакова, не відомо.

Крім сайту УНН, новини на основі малозмістовних постів Анатолій Матіоса у Facebook вже після його звільнення поширює також на сайті телеканалу ZIK. У своїх постах Матіос, як правило ображає представників влади та журналістської спільноти. Наприклад, останній пост про народного депутата з фракції «Слуга народу» Миколу Тищенка і журналіста Мустафи Найеме, щодо яких Матіос вжив вислів «абортовані». Раніше Матіос і його дружина неодноразово були гостями ефірів генерального продюсера цього каналу Наталії Влащенко. Виходячи з публікацій на сайті ZIK, їх співпраця триває.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час прес-марафону 10 жовтня заявив, що звільнить з посади голови СБУ Івана Баканова за наявності доказів, що його консультує колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Глава ДБР Роман Труба також підтвердив журналістам, що його відомство вже розслідує кілька кримінальних справ стосовно Анатолія Матіоса


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...