Новина

від 23.10.2019

СБУ відкрила справу проти Порошенка за статтею «Захоплення влади»

Шевченківський районний суд Києва своїм рiшенням від 18 липня 2019 року зобов'язав СБУ відкрити кримінальне провадження за фактом підозри екс-президента Петра Порошенка в скоєнні ним кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст.109 КК України – в захопленні влади при призначенні ряду суддів Верховного суду України. Максимальне покарання за цією статтею – позбавлення волі на термін до 10 років з конфіскацією майна.

У надісланих на адресу СБУ судових документах вказується, що суд розглянув і задовольнив заяву про скаргу до Головного слідчого управління СБУ (ім'я заявника не публікується) про скоєння злочинів П. Порошенко. А також членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які провели конкурси на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного суду України і приймали рішення про затвердження рейтингів кандидатів на зайняття посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду України; членами Вищої ради правосуддя, які приймали рішення про внесення подань Президентові про призначення осіб на посади суддів Верховного Суду і особами, які призначені суддями Верховного Суду указами П. Порошенко від 10 листопада 2017 року, 14 грудня 2017 року, 30 серпня 2018 і 07 травня 2019 року.

Зазначену заяву заявник подав до Служби безпеки України за допомогою засобів поштового зв'язку 11 липня 2019 року, адресат отримав заяву 12 липня 2019 року, але за станом на день подачі скарги до суду відомості за заявою не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Судовий орган зобов'язав СБУ порушити справу за викладеними в заяві фактами, однак є одна проблема.

Як видно з скріншоту, в рішенні Шевченківський районного суду вказано – Порошенко Петро Анатолійович. І СБУ може просто не знайти колишнього президента України з таким ім'ям.

Сергій Нікітін


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...