Розслідування

від 24.10.2019

“Майбутній губернатор” Київщини Чернишов ходить відразу під двома кримінальними справами – ЗМІ

Про це йдеться в матеріалі видання “Інформатор” з посиланням на відповідні кримінальні провадження.

Нагадаємо, що раніше голова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян написав заяву про відставку, яка поки не прийнята Президентом, при цьому Кабмін затвердив на цю посаду Олексія Чернишова, той, у свою чергу, розмістив на сайті НАПК декларацію кандидата.

Чернишов відомий як бізнес-партнер Олександра Фельдмана, харківського підприємця і співвласника ринку “Барабашово”, який в Раді 9-го скликання є членом фракції “Опозиційна платформа-За Життя”.

Зокрема, за даними силових структур, Чернишов фактично є довіреною особою Фельдмана не тільки в питаннях “білого” бізнесу, але й у питаннях виведення грошових коштів в іноземні офшорні юрисдикції з допомогою підконтрольних офшорних компаній.

Більшість з цих коштів була отримана ділками від реалізації на ринку «Барабашово» контрабандних товарів. Крім того, Чернишов причетний до організації шахрайських схем за переоформлення прав власності на об’єкти торгівлі на «Барабашово» на підконтрольні керівництву адміністрації концерну АТ «АВЕК і Ко» фіктивні компанії – «прокладки».

З цього приводу є як мінімум два свіжих кримінальних виробництва (12019220470002790 від 29.05.2019 і 12019220490003989 від 03.09.2019), розпочаті прокуратурою Харківської області за фактами самоуправства на території ринку з боку Фельдмана і Чернишова”, – пише видання.

За даними матеріалів судового розгляду, допитані свідки показали, що власники ринку вимагали та отримали з них за $40 тис. за встановлення торгових конструкцій і потім вимагали проводити нелегальні платежі за оренду на офшорні структури.

“За наявною у правоохоронних органах інформацією, зараз на “Барабашово” фіксуються окремі випадки використання в якості найманих працівників нелегальних мігрантів, торгівлі наркотичними речовинами і прекурсорами до них; неадекватної агресивної поведінки з боку охорони адміністрації концерну АТ “АВЕК і Ко”; торгівлі контрабандними товарами”, – сказано в матеріалі.

Також нагадаємо, що Чернишова підозрюють в організації протиправної схеми ухилення від оподаткування при реалізації в Києві інвестиційного проекту «Київська Бізнес-Гавань» у Деснянському районі Києва, який передбачав створення в районі Троєщини на Лівому березі р. Дніпро індустріально-виробничого кластера загальною площею 330 га під державні гарантії.

Також відомо, що Чернишов, під приводом залучення інвестицій, використовує австрійську інвестиційну компанію «VI2 Partners GmbH» для придбання в країнах Західної Європи об’єктів нерухомості та легалізації таким чином грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

Чернишов – бізнес партнер відомого столичного “наглядача” за будівельним сектором Андрія Вавріша, а також не менш одіозного “наглядача” за Мін’юстом за часів попереднього міністра (який, за чутками, не втратив свого впливу досі) Андрія Довбенко. Ці двоє, як відомо, є наближеними до глави Офісу Президента Андрія Богдана – колишнього адвоката Ігоря Коломойського”, – додає видання.

 

 


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...