Розслідування

від 30.10.2019

Philip Morris Україна недоплачує податки і шантажує відходом з ринку, — блогер

Про це на своїй Facebook-сторінці пише блогер Олексій Голобуцький.

Він також опублікував скріни акта перевірки компанії фіскалами, згідно з яким тільки за один рік «Philip Morris Україна» недоплатила в бюджет України 445,1 млн грн податкових зобов’язань, у тому числі 19,4 млн грн ввізного мита, 129,3 млн грн додаткового імпортного збору і 296,2 млн грн ПДВ.

Голобуцький зазначив, що оптимізація оподаткування та ухилення від сплати податків — «нормальна щоденна практика тютюнових і не тільки корпорацій». В Україні вони почувають себе настільки вільно, наскільки їм дозволяє слабкість української держави.

Згадуючи про те, як в 2018 році було підписано мирову угоду між Philip Morris і ГФС, блогер повідомляє, що тоді в кулуарах активно обговорювали, як «Philip Morris Україна» шантажує уряд натяками, що в разі відмови від підписання світової піде з українського ринку, позбавивши державу податків, а тисячі людей робочих місць.

«Після ухвалення нового закону про державне регулювання торгової націнки на тютюнові вироби світові виробники тютюну переходять від прихованого, закулісного до відкритого шантажу, закриваючи фабрики і обіцяючи відкрити їх після того, як держава внесе вигідні для них зміни», — написав Олексій Голобуцький.

За словами експерта, такі світові гіганти, як Philip Morris, повинні платити до бюджету значно більші суми.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада прийняла в цілому законопроекти про запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Внаслідок нового законодавства світові тютюнові гіганти анонсували закриття заводів в Україні.


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...