Новина

від 08.11.2019

США в ОБСЄ: РФ має звільнити усіх українських політв’язнів

Сполучені Штати вимагають від РФ звільнити усіх українських політичних в'язнів, які утримуються в тюрмах РФ та окупованого Криму.

Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан Фото: osce

Про це заявив заступник глави місії США при ОБСЄ Гаррі Каміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє агентство Укрінформ.

«Ми шкодуємо, що небажання Росії проявити відданість проведенню зустрічі на найвищому рівні лідерів «Нормандської четвірки» блокує можливість прогресу в ключових питаннях. Тим часом багато українських політичних в’язнів залишаються в російських тюрмах. Росії вже давно пора звільнити цих ув’язнених та повернути їх у свої домівки та сім’ї», – сказав Каміан.

Він також закликав Росію звільнити кримськотатарських активістів: координатора правозахисної групи «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва, правозахисника Еміра-Усеїна Куку та блогера Нарімана Мемедемінова.

Нагадаємо:

  • За інформацією Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, Росія незаконно переслідує 115 мешканців окупованого Криму за безпідставними та політично мотивованими обвинуваченнями. Зокрема, 40 кримських татар перебувають у місцях несвободи на території РФ, 32 особи утримуються у пенітенціарних установах на тимчасово окупованій території Криму, а 15 осіб, що звільнено від відбування покарань умовно, наразі перебувають за місцем свого проживання на території Кримського півострова.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...