Новина

від 08.11.2019

Міжнародний суд ООН в Гаазі вирішив, що має юрисдикцію розглядати позов України проти РФ

Міжнародний суд ООН визнав прийнятною для розгляду по суті скаргу щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, а також скаргу про порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у справі Україна проти РФ.

Міжнародный суд ООН в Гаазі Фото: AP

Відповідне рішення Суд оголосив 8 листопада в Гаазі, повідомляє видання Європейська правда.

Суд ООН виніс рішення щодо юрисдикції, тобто про можливість застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму стосовно подій на Донбасі.

Суд відхилив заперечення Росії, яка вимагала від суду закрити справу та стверджувала, що ця конвенція не може бути застосована щодо її допомоги бойовикам на Сході України.

Рішення на користь України підтримали 13 суддів, проти були троє.

Крім того, Суд ООН виніс рішення щодо юрисдикції, тобто про можливість застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації щодо дискримінації кримських татар та українців у окупованому Криму.

Суд ООН також відхилив аргументи РФ про нібито неможливість застосування цієї Конвенції до ситуації на півострові.

Рішення було ухвалене практично одноголосно, проти проголосував лише суддя від Росії Скотников.

Тепер Міжнародний суд ООН може перейти до розгляду справи України проти Росії по суті.

Заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України у цій справі, Олена Зеркаль після завершення судового засідання в Гаазі заявила, що рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо прийнятності юрисдикції у справі України проти РФ означає, що російській стороні доведеться вперше в історії відповідати за порушення прав людини і міжнародного права.

«Це велика перемога для України, але не тільки для нас. Це – перемога верховенства права. І це значить, що Росії доведеться відповідати», – сказала Зеркаль.

Вона зазначила, що росіянам доведеться виправдовуватися перед Міжнародним судом про те, як вони постачали зброю в Україну, в тому числі зенітний комплекс, яким збили літак рейсу МН17.

«Росія вперше в історії буде відповідати за порушення прав людини і міжнародного права. Вони будуть відповідати в суді по всім фактам і по всім нашим звинуваченням, включаючи МН17. І суд, і міжнародна спільнота матимете доступ до всіх матеріалів. Це також може мати вплив в майбутньому для створення трибуналу в рамках Ради безпеки ООН», – додала заступниця міністра.

Напомним:

  • 16 января 2017 года Украина подала иск в Международный суд ООН в Гааге для привлечения РФ к ответственности за совершение актов терроризма и дискриминации на протяжении ее незаконной агрессии против Украины. Иск подан в рамках Международной конвенции о борьбе с финансированием терроризма и Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации.
  • 19 апреля 2017 года Международный суд ООН принял решение ввести ограничительные меры по иску Украины против РФ для защиты национальных меньшинств в оккупированном Крыму. В частности, суд обязал Россию воздержаться от ограничений крымских татар в представительстве их интересов, в том числе возобновить деятельность Меджлиса, а также обеспечить возобновление образования меньшинств на украинском языке.
  • 19 декабря 2017 года Генассамблея ООН приняла обновленную резолюцию A/RES/72/190 по правам человека в оккупированном Крыму. В документе содержится требование к РФ выполнить временные меры рекомендаций Международного суда ООН об отмене запрета Меджлиса крымскотатарского народа в Крыму и обеспечить обучение на украинском и крымскотатарском языках на полуострове.
  • В апреле 2018 года Украина попросила Международный суд ООН подтвердить, что РФ обязана отменить запрет деятельности Меджлиса в соответствии с приказом МС ООН от 19 апреля 2017 года. 18 мая 2018 года Суд обратился к РФ с требованием предоставить информацию о ходе выполнения приказа суда от 19 апреля 2017 года в части возобновления деятельности Меджлиса в оккупированном Крыму.
  • 19 июля 2018 года Международный суд ООН направил РФ требование по выполнению приказа о возобновлении деятельности Меджлиса крымскотатарского народа в оккупированном Крыму.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...