Розслідування

від 18.11.2019

Активісти Гагарінського плато знову попалися: в мережі з’явилося листування про підготовку “правильної” картинки на мітингу для журналістів

Николин і його співрозмовниця обговорюють, що учасниць майбутнього замовного мітингу потрібно “заспокоїти” (мабуть, мова йде про оплату). І крім того, Інна обіцяє Ніколіну “підкріплення” (ймовірно, оплачених учасників для збільшення чисельності мітингу).

Пізніше Інна дає Ніколіну контакт людини, який повинен допомогти з організацією мітингу і поїздкою. І ще раз нагадує йому, що мітинг повинен виглядати максимально звичайно. І що камери не повинні зафіксувати постановочні падіння.

У мережі вже неодноразово з’являлися відеосвідоцтва того, що учасники мітингів на Гагарінському плато в Одесі створюють фейки. Спочатку з’явилося відео, як один з активістів обпшикує сльозогінним газом самих же активістів під час сутички з охоронцями. А коли останні затримують чоловіка, який використовував газ, щоб передати поліції самі ж активісти відбивають його. Пізніше ЗМІ заявили, що газ застосували охоронці.

На іншому відео було зафіксовано, як активістка, яку ніхто не чіпає, лягає під час бійки на дорогу і починає кричати, що на неї напали і побили ногами якраз в той момент, коли до неї підійшла знімальна група одного з телеканалів.

Журналісти об’єднали всі ці факти в розслідування про те, що активісти з Гагарінського плато влаштовують протест “під ключ” (http://www.bagnet.org/news/society/411899/aktivisty-s-gagarinskogo-plato-obespechivayut-aktsii-protesta-pod-klyuch-rassledovanie).

20 листопада мітинг “під ключ” повинен пройти під Офісом президента. Причому, за повідомленням лідера активістів, там їх “вже чекають” (https://antikor.com.ua/articles/341725-aktivisty_s_gagarinskogo_plato_sobirajutsja_piketirovatj_ofis_prezidenta).


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...