Новина

від 20.11.2019

Путін призначив в окупованому Криму «суддями» 463 людини, з яких 312 – громадяни України

За час окупації Криму президент РФ Володимир Путін призначив «суддями» на півострові 463 людини. З них 312 - громадяни України, більшість яких до окупації були суддями або працювали в системі юстиції. Крім того, ще мінімум 97 кримських «суддів» - це громадяни РФ.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), експерти якої зібрали і систематизували інформацію про громадянство осіб, які незаконно виносять судові рішення в Криму.

«Всього за період окупації в «суди» загальної юрисдикції та апеляційні «суди» Криму указами президента РФ призначено 463 особи. З них 312 – це громадяни України, переважна більшість з яких раніше були суддями в Криму до окупації або працювали в системі юстиції України. Мінімум 94 «судді» – громадяни РФ. По інших 57 поки не вдалося визначити громадянство», – зазначають правозахисники.

При цьому, пояснюють в КПГ, слід враховувати, що на листопад 2019 року далеко не всі «судді», призначені Путіним в Крим, продовжують працювати. За цей період з них відправлено у відставку або померло 129 осіб. 7 осіб в 2019 році були переведені з «Верховного суду Республіки Крим» і «Севастопольського міського суду» в касаційні суди на території РФ.

Важливо відзначити громадянство звільнених і переведених з Криму «суддів», вказують правозахисники.

З 129 звільнених «суддів» не менше 106 – громадяни України, а 9 – громадяни РФ, по іншим 14 особам громадянство ще не визначено. Крім цього, з 9 російських суддів, які працювали в Криму, 2 померли, тому, фактично, пішли у відставку тільки 7 росіян. Кількість звільнених колишніх українських суддів в кілька разів перевищує звільнених суддів з РФ.

«Це може говорити про прагнення окупаційної влади замінити місцевих (колишніх українських) «суддів» на громадян РФ», – вважають в КПГ.

Правозахисники звертають увагу, що всі 7 «суддів», яких перевели з Криму в РФ, – громадяни РФ. До окупації вони були суддями в різних регіонах РФ, потім кілька років вони виносили або стверджували незаконні вироки на півострові, після чого пішли на підвищення в касаційні суди в РФ.

Зокрема, серед переведених з Криму в РФ є Оксана Айкашева, Андрій Палій, Ольга Пластініна, Сергій Рубанов і Наталя Череватенко, які брали участь в політично мотивованому або переслідуванні за релігійними ознаками в Криму. Наприклад, Палій виніс вироки фігурантам «справи українських диверсантів» Євгену Панову і Костянтину Давиденко. Рубанов і Палій залишали чинними рішення про утримання під вартою українських моряків. Айкашева, Палій, Пластініна, Рубанов і Череватенко 43 рази залишали під вартою фігурантів «справи кримських мусульман».

«Для того, щоб виїзд з Криму в РФ не допоміг «суддям», які брали участь в політичному переслідуванні в окупованому Криму, уникнути відповідальності, КПГ вважає за необхідне документування таких злочинів і включення їх в санкційні списки», – вказують правозахисники.

У КПГ нагадали, що згідно з висновком офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), Крим є окупованою територією в рамках триваючого міжнародного збройного конфлікту між Україною і РФ. Україна визнала юрисдикцію МКС по ситуації в Криму, а всі порушення міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові потрапляють в поле зору МКС. До таких порушень належить і застосування російського кримінального права на окупованій території України.

Нагадаємо:

  • Станом на 7 вересня 2019 року в окупованому Криму незаконно позбавлені волі в рамках політичного або релігійного переслідування 86 осіб, з них 34 вже винесені вироки.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...