Розслідування

від 24.01.2020

Зеленського застерегли від призначення корупціонерів на посади голів РДА Київської області

Обидва працювали головами сільрад у Поліському районі Київської області, Яценко – у Радинці, Лещенко – в Максимовичах.

У листі до Володимира Зеленського члени руху «Україна – правова країна» звертають увагу на те, що вони, як мінімум, сумніваються у незаплямованості обох кандидатів на посаду очільників РДА.

Так, у реєстрі декларацій відображено, що дружина Сергія Яценка, яка до речі працює заступником голови Поліської районної ради, та всі члени її родини протягом 2014-2015 років стали власниками земельної ділянки площею 8,5 гектари. Саме ця територія призначалася для випасу селянами власної худоби, однак тепер селяни позбавлені такої можливості.

Ще одним сумнівним епізодом у біографії голови Радинки, як вказано у листі, було розграбування приміщення сільського будинку культури.

«Так, було розкрадено майно Будинку культури с. Радинка, зокрема з парапетів, знятих з даху Будинку культури, Яценко виклав доріжки у дворі свого дому та дома кума. Було витрачено не за призначенням кошти, які виділялися з обласного бюджету на ремонт покрівлі Будинку культури», – зауважують у листі члени громадського руху «Україна – Правова країна».

2010 року Сергія Яценка було спіймано на підробці документів на користь місцевого підприємця, однак з невідомих причин справу проти голови сільради було закрито. На даний момент у Іванківському відділі поліції перебуває справа про передачу на користь комерційної структури майна вартістю 550 тисяч гривень.

Колега Яценка з села Максимовичі Андрій Лещенко теж ставав фігурантом скандалів. Свою посаду він обійняв у 2015 році і з того часу встиг виділити власній дружині 2 гектари землі та витратити 600 тисяч гривень з бюджету села на незрозумілі потреби, вказується у листі.

В громадському русі «Україна – правова держава» наголошують, що Лещенко не тільки не розпочав відновлення інфраструктури села, а навпаки – причетний до демонтажу бетонної дороги, яка веде від села до річки.

«Враховуючи викладене, зважаючи на негативний досвід на посадах селищних голів, вважаємо неможливим та просимо не допустити призначення Лещенка А.В. та Яценка С.В. на посади районних голів», – наголошується у листі до президента.


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...