Новина

від 13.02.2020

Мешканці ОРДЛО зможуть користуватись додатком «Дія» лише на підконтрольній території України

Українці, які живуть на окупованих територіях Донбасу, зможуть користуватись додатком «Дія» лише на підконтрольній території України, бо для авторизації в додатку вони мають бути клієнтами українських банків.

Про це в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань заявив Мстислав Банік, керівник проєкту «Дія» міністерства цифрової трансформації України.

Він зазначив, що для користування додатком «Дія» жителями з окупованих територій їх українські електронні документи мають визнаватися правоохоронними органами України.

«Правоохоронні органи, які присутні на тимчасово окупованих територіях – не належать до українських правоохоронних органів, вони не сприймають українські документи», – сказав Банік.

Також, додав він, крім того, що потрібно бути клієнтом українських банків, для першої авторизації у додатку «Дія», необхідно підтвердити авторизацію через номер мобільного телефону. Однак в деяких регіонах тимчасово окупованого Донбасу та у Криму мобільний зв’язок українських операторів не працює.

«Проблема з користуванням додатком «Дія» може виникати, якщо громадянин України не є внутрішньо переміщеною особою, але проживає на тимчасово окупованій території. Звісно, на тій території він не є клієнтом українських банків і не може підтвердити свою особу», – вказав Банік.

Мстислав Банік, керівник проєкту «Дія» міністерства цифрової трансформації Фото: investigator.org.ua

Нагадаємо:

  • 6 лютого у Києві відбулася презентація мобільного додатку «Дія», який слугуватиме для збереження та застосування документів особи в електронному вигляді. Додаток презентував президент Володимир Зеленський в рамках анонсованого проекту «Держава у смартфоні». Кінцевою метою проєкту є об’єднання усіх державних цифрових сервісів у програмі «Дія».
  • Наразі додаток можна безкоштовно завантажити на мобільні пристрої (зокрема, на смартфони), що працюють на Android та iOS – з Google Play та App Store відповідно. Авторизуватись у додатку можна за допомогою Privat24 та BankID.
  • З моменту запуску мобільний додаток державних послуг «Дія» вже завантажили понад 1,1 млн українців. Відтепер вони мають змогу отримати електронні посвідчення водія та свідотцтво про реєстрацію автівки.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...