Новина

від 13.02.2020

Верховний суд не дозволив стягнути з підприємства «Артем» заборгованість на користь підсанкційної російської компанії

Касаційний цивільний суд Верховного суду України скасував ухвалу Київського апеляційного суду, яка дозволяла стягнути з державної акціонерної холдингової компанії «Артем» 6 млн долл. на користь російського АТ «Авіа-Фед-Сервіс» із санкційного списку РНБО. Саме через введення українських санкцій на російську компанію «Артем», який входить до державного концерну «Укроборонпром», не виконав умови контрактів на поставку товарів військового призначення.

Засідання у Верховному суді України Фото: court.investigator.org.ua

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації, який був присутній на засіданні суду.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду 13 лютого скасував ухвалу Київського апеляційного суду, яка дозволяла стягнути з української компанії аванс в розмірі 38 325 доларів США, відсотків, що нараховуються по день фактичного виконання зобов’язання з оплати, витрати на юридичні послуги в розмірі 450 000 російських рублів та 325 496,54 російських рублів на відшкодування витрат зі сплати арбітражного збору.

Російська компанія вимагала стягнути з української борг за невиконання умов контрактів на поставку товарів військового призначення, що були підписані між сторонами.

Згідно судових документів, у травні 2013 року між сторонами був укладений договір на поставку товарів військового призначення, зокрема: лічильників залишку патронів, замки гальмівних парашутів, електродвигунів на загальну суму 4 176 592 долари США.

У грудні 2014 року, тобто, уже після початку збройної агресії РФ проти України, компанії не припинили співпрацю, а уклали додаткову угоду, якою збільшили суму контракту до 6,1 млн доларів.

У 2018 році АТ «Авіа-Фед-Сервіс» було внесено до санкційного списку РНБО із застосуванням таких обмежень: блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань.

Російська сторона заявила, що ДАХК «Артем» свої зобов’язання за договором не виконала. «Авіа-Фед-Сервіс» звернулася до вказаного в договорі суду й отримала дозвіл на стягнення коштів. Після цього компанія звернулася до Київського апеляційного суду, який ухвалою від 6 вересня 2019 року задовольнив вимоги росіян.

У листопаді 2019 року ДАХК «Артем» подала апеляційну скаргу на ухвалу апеляційного суду.

  • ДАХК «Артем», що входить до складу концерну «Укроборонпром», займається виробництвом авіаційних керованих ракет класу «повітря-повітря», автоматизованих комплексів «ГУРТ-М», а також приладів та обладнання для авіаційних літальних апаратів.
  • Російська компанія «Авіа-Фед-Сервіс» спеціалізується на забезпеченні авіакомпаній, авіабудівних та ремонтних заводів авіаційно-технічним майном, надає послуги з організації ремонту літальних апаратів цивільної авіації, авіадвигунів, агрегатів, вузлів і устаткування.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...