Новина

від 14.02.2020

Експерти пояснили, для чого в Україні потрібна «друга пенсія» і від чого залежить її розмір

За інформацією Світового банку, в 2030 році лише 40% пенсіонерів України будуть мати необхідний страховий стаж, всі інші будуть отримувати лише мінімальну пенсію. Тому все більш актуальним є введення в країні так званої «другої пенсії» - накопичувальноЇ пенсійної системи.

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова на прес-конференції на тему: «Навіщо українцям обов’язкові накопичувальні пенсії», повідомляє агентство Укрінформ.

«Розуміючи вади солідарного рівня, ми розуміємо, що кожна генерація буде отримувати пенсійне забезпечення у відношенні до заробітної плати в усе меншому і меншому обсязі. За аналізами Світового банку, у 2030 році тільки 40% українських пенсіонерів будуть виконувати норму щодо мінімального страхового стажу, а це означає тільки 40% пенсіонерів. Для них формульний обрахунок пенсій буде тією базою, від якої буде відштовхуватися Пенсійний фонд України. Всі інші будуть отримувати мінімальну пенсію», – сказала Третьякова.

Вона підкреслила, що хоча зараз влада працює над збільшенням прожиткового мінімуму, який є базою для мінімальної трудової пенсії, «актуальність отримання на додаток до солідарного рівня другої пенсії залишається дуже важливою».

«Ми марно втратили всі наші 28 років незалежності, бо мали купу макроекономічних умов, коли ми могли запровадити пенсійне забезпечення. Ми не змогли знайти джерело», – зазначила глава Комітету.

Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова Фото: Youtube Укрінформ

Вона поінформувала, що до Верховної Ради внесені відповідні законопроекти, якими пропонується «кофінансування між роботодавцем і людиною».

«Ми також маємо бесіду сьогодні з частиною уряду, яка займається податковою реформою, щоб ми знайшли ще якийсь додатковий компенсатор за рахунок зміни у податковій системі. Якщо ми це зробимо впродовж цього та наступного років, ми зможемо запустити в Україні накопичувальну систему», – додала Третьякова.

За її словами, наразі працюючі українці платять єдиний соціальний внесок, частина з якого йде на фінансування трудової пенсії.

«Цих грошей, після того, як єдиний соціальний внесок зменшився на третину, не вистачає для того, щоб забезпечити всі трудові пенсії. А тому вже багато років державний бюджет дотує Пенсійний фонд. Фактично це таке квазібанкрутство, відповідно до якого Пенсійний фонд тільки за рахунок ЄСВ не може виконувати свої зобов’язання перед українцями», – підкреслила Третьякова.

Це означає, пояснила вона, що необхідно зараз подумати про те, як працююче населення буде забезпечуватися на пенсії.

«Ми як народні депутати стикаємося під час запровадження законопроєктів щодо другої пенсії із нерозумінням, що то воно таке є», – розповіла Третьякова.

У той же час вона повідомила, що законопроєкт № 2683 «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» включений до порядку денного сесії.

Олександр Панченко, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Фото: Youtube Укрінформ

«Коли ми говоримо про гідне пенсійне забезпечення, то вибір у нас тільки один – запроваджувати другий рівень системи пенсійного забезпечення. І це так звана друга пенсія. Солідарна пенсія залишається, і з’являється ще друга пенсія. Давайте її так і називати – це друга пенсія, яка іде на додаток до існуючої», – сказав член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Олександр Панченко.

За його словами, передбачається, що кожен громадянин відкриє собі пенсійний рахунок, на який будуть відраховуватися внески з його заробітної плати.

Панченко пояснив, що на розмір другої пенсії впливають тривалість накопичення та обсяг відрахувань, який вибирає людина. Також він акцентував увагу на відповідальності кожного громадянина.

Нагадаємо:

  • У Верховній Раді підготували законопроект, за яким усі, хто працює офіційно, повинні будуть відраховувати додаткові внески із зарплати, щоб зібрати собі на так звану «другу пенсію».
  • Прийняти законопроект депутати планують до кінця 2020 року. А з 2021 року він може вступити в силу. Однак, платити накопичувальні пенсійні внески українців змусять не відразу, а скоріше з 2023 року. За цей час повинні створити структури, відповідальні за збереження «на старість».
  • В Україні для прогнозного розрахунку майбутньої пенсії запроваджено новий електронний сервіс – «Пенсійний калькулятор», який доступний в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ).
  • Передбачаєтьс, що перераховані українцями на «другу пенсію» гроші повинні надходити в спеціальні фонди. А щоб уникнути корупції, керівництво підприємства не знатиме, де саме ведеться облік коштів. Досягти цього можна шляхом створення електронної системи, яка веде облік коштів кожного платника через персональний електронний кабінет, який працівник буде вибирати на свій розсуд.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...