Новина

від 14.02.2020

У політв’язня Емір-Усеїна Куку в російському СІЗО погіршується здоров’я – адвокат

У незаконно засудженого за сфабрикованою ФСБ ялтинською «справою кримських мусульман», правозахисника Емір-Усеїна Куку, який утримується в СІЗО міста Новочеркаськ Ростовської області РФ, погіршується здоров'я, проте медичну допомогу йому не надають.

Правозахисник Эмір-Усеїн Куку Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомив громадському об’єднанню «Кримська солідарність» адвокат Назім Шеіхмамбетов, який 13 лютого відвідав політв’язня в СІЗО.

«Емір-Усеїн розповів, що з огляду на похолодання у нього загострилася проблема з нирками. Йому не надають належну медичну допомогу. Він звертався до лікаря неодноразово, лікар його візуально оглянув, і сказав, що проблем з нирками немає, але незрозуміло на підставі чого лікар прийшов до такого висновку. Також у нього на нозі з’явилася шишка, невідомо її походження, і невідома причина її появи», – розповів Шеіхмамбетов.

За його словами, Куку утримується в камері сам, в спецблоці під цілодобовим відеоспостереженням в повному інформаційному вакуумі.

«Я йому докладніше розповів все, що відбувається, передав йому селям від сім’ї, від близьких і так далі», – зазначив адвокат.

Нагадаємо:

  • 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.
  • 17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».
  • В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.
  • 12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Мусліма Алієва до 19 років позбавлення волі, Інвера Бекарова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку і Вадима Сірука – до 12 років, Рефата Алімова – до 8 років, Арсена Джеппарова – до 7 років.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...