Новина

від 14.02.2020

Міністр цифрової інформації показав варіанти дизайну електронного паспорта

Міністр цифрової інформації України Михайло Федоров показав три варіанти інтерфейсу електронного паспорта, який пропонується використовувати у мобільному додатку «Дія» в рамках реалізації програми «Держава у смартфоні».

Фото: Facebook Mykhailo Fedorov

Як зазначив Федоров на своїй сторінці у Facebook, у Мінцифри хочуть дізнатись в українців, який дизайн є найбільш зручним для користування.

«Ви знаєте, що ми працюємо над створенням електронного паспорта. Можливість отримати в мобільний додаток цифровий документ матимуть змогу власники закордонного паспорта та ID-картки. За допомогою паспорта в смартфоні у нас з вами буде можливість пересуватися країною на потягах та літаках, ідентифікувати особистість у державних установах, отримувати посилки (і ще багато життєвих ситуацій)», – написав міністр.

Він зазначив, що в електронному паспорті, як і на водійських посвідченнях, діятиме QR-код для перевірки дійсності документа.

«Ми довго обговорювали дизайн паспорта. Що потрібно виносити на лицьову сторону, що сховати в розгорнуте відображення за натиском (там буде схована вся-вся інформація: строк дійсності, стать, громадянство та інше). Нам здається, що найголовніші дані паспорта: фото, ПІБ, номер документа. Все інше можна сховати. Тому, на відміну від водійських посвідчень, ми збільшили фото (вбили ідею його збільшення за натиском)», – розповів Федоров, та запропонував користувачам вибирати варіанти.

Нагадаємо:

  • 6 лютого у Києві відбулася презентація мобільного додатку «Дія», який слугуватиме для збереження та застосування документів особи в електронному вигляді. Додаток презентував президент Володимир Зеленський в рамках анонсованого проекту «Держава у смартфоні». Кінцевою метою проєкту є об’єднання усіх державних цифрових сервісів у програмі «Дія».
  • Наразі додаток можна безкоштовно завантажити на мобільні пристрої (зокрема, на смартфони), що працюють на Android та iOS – з Google Play та App Store відповідно. Авторизуватись у додатку можна за допомогою Privat24 та BankID.
  • З моменту запуску мобільний додаток державних послуг «Дія» вже завантажили понад 1,1 млн українців. Відтепер вони мають змогу отримати електронні посвідчення водія та свідотцтво про реєстрацію автівки.
  • Українці, які живуть на окупованих територіях Донбасу, зможуть користуватись додатком «Дія» лише на підконтрольній території України, бо для авторизації в додатку вони мають бути клієнтами українських банків.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...