Новина

від 25.03.2020

У родини глави МОЗ Ємця сумнівний бізнес та нерухомість на десятки мільйонів гривень – Слідство.Інфо

Родина міністра охорони здоров’я України Іллі Ємця за останні роки отримала у власність бізнес та нерухомість на десятки мільйонів гривень, походження яких важко пояснити.

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець Фото: moz.gov.ua

Про це йдеться у блозі «Таємниці Слідства» агенції «Слідство.Інфо», яка детально дослідила біографію та статки Ємця, якого призначили міністром на початку березня цього року.

Раніше Ємець уже обіймав цю посаду за президентства Януковича впродовж пів року. Сімнадцять років він очолював державний центр дитячої кардіології та кардіохірургії з невеликою перервою на роботу в міністерстві. Судячи з його декларацій, за останні чотири роки він офіційно заробив трохи більше 2 млн грн.

Попри це, напередодні призначення міністром Ємець придбав земельну ділянку і маєток на понад 400 кв. м в селищі Козин під Києвом за майже 12,5 млн грн (або 0,5 млн дол). У декларації він зазначив, що гроші на цю нерухомість позичив у співвласників юридичної фірми «Салком».

Один із них, адвокат Євген Кубко, у коментарі «Слідству.Інфо» розповів, що Ємець буде сплачувати позику, повертаючи приблизно 40 відсотків свого заробітку. Утім, якщо взяти до уваги, що минулого року Ємець офіційно заробив трохи більше 700 тис. грн, то на погашення всієї позики йому знадобиться 44 роки.

У власності 28-річного сина міністра – Гліба Ємця – є квартира на 113 кв. м та нежитлове приміщення площею майже 75 кв. м в одній з новобудов Києва, а також апартаменти на понад 56 кв. м на гірськолижному курорті «Буковель».

Цю нерухомість три роки тому йому подарувала його бабця. За підрахунками журналістів, вона може коштувати щонайменше 250 тис. дол. Звідки у родички, якій на той час було майже 90 років, гроші на такі коштовні подарунки, Гліб Ємець пояснювати відмовився.

Уже шість років Ємець-молодший працює у медичному центрі, яким донедавна керував його батько. Також віднедавна він володіє третиною компанії «Примула Резорт». Цій фірмі належить готельний комплекс на майже 8 тис. кв. м у центрі гірськолижного курорту «Буковель». Партнером Гліба Ємця у цьому бізнесі є колишній член Партії регіонів та голова Івано-Франківської облдержадміністрації часів Януковича Василь Чуднов.

Ємець-молодший запевнив «Слідство.Інфо», що вперше чує назву такої фірми. Хоча потім припустив, що таки може бути її співвласником.

Колишня дружина міністра Ємця Тетяна Осика, з якою він розлучився минулого року після більше ніж 40 років у шлюбі, – співвласниця приватної «Клініки нових технологій». Фірма працює на території Національного інституту Амосова, і її лікарі здійснюють, зокрема, операції на серці.

У 2014 році журналісти видання «Наші гроші» з’ясували, що ця клініка, працюючи на території державної установи, фактично відбирає в неї найбільш фінансово забезпечених клієнтів – іноземців – і надає їм платні послуги. Також на діяльність цієї фірми звернули увагу й правоохоронці. Зокрема, у 2019 році слідчі поліції отримали доступ до договорів оренди клініки, укладених з інститутом Амосова.

Нагадаємо:

  • Поліція викликає на допит у справі про нібито розтрату керівника державного підприємства «Медичні закупівлі України» Арсена Жумаділова, який раніше звинуватив міністра охорони здоров’я Іллю Ємця в блокуванні централізованих закупівель медичних препаратів під час карантину через відмову Жумаділова призначати своїм заступником протеже міністра. Володимира Гришковця, який працював начальником філії «Центру охорони здоров’я» Державної кримінально-виконавчої служби у Тернопільській області, а також, імовірно, був засуджений за численні крадіжки продуктів із супермаркету. Жумаділов звернувся до Державного бюро розслідувань із заявою про вчинення міністром Ємцем злочину, передбаченого ч.1 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою).

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...