Новина

від 29.03.2020

У Криму в аптеках не вистачає масок, антисептиків і парацетамолу – правозахисники

Правозахисники відзначають, що в окупованому Криму в аптеках не вистачає медичних засобів для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.

Фото: crimeahrg.org

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), експерти якої 23-27 березня провели моніторинг 16 аптек в шести кримських містах.

Зокрема, в Сімферополі, Феодосії та Ялті перевірені по три аптеки, Керчі – чотири, Білогірську – дві, Судаку – одна.

«У жодній з цих аптек немає в продажу захисних масок. У цих аптеках також проблеми з продажем марлі, з якої можна виготовити захисні маски. Відріз марлі довжиною 5 метрів був доступний тільки в одній аптеці з 16 перевірених. Антисептик «Мірамістин» продається в трьох аптеках Керчі, а також в одній з аптек Сімферополя. Ще в одній керченської аптеці на «Мірамістин» можна зробити попереднє замовлення. У всіх інших перевірених аптеках ніяких антисептиків у продажу немає», – повідомили в КПГ.

За даними моніторингу, парацетамол продається в трьох керченських аптеках з 16 перевірених. Крім того, в одній аптеці Феодосії і одній аптеці Судака продаються жарознижуючі порошки, до складу яких входить парацетамол. В інших перевірених аптеках цих ліків у продажу немає.

Правозахисники звертають увагу, що в Криму продовжує зростати кількість випадків захворювань на COVID-19. При цьому нестача масок і спиртовмісних антисептиків істотно підвищує ризик інфікування людей і поширення коронавірусної інфекції на півострові.

Фото: crimeahrg.org

Нагадаємо:

  • 21 березня в окупованому Криму підтвердили перший випадок захворювання коронавірусом: хворий при перетині адмінкордону з півостровом і Херсонською областю не повідомив інформацію про перебування у Франції.
  • 27 березня в окупованому Севастополі підтверджено п’ять випадків захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19.
  • 27 березня в Криму для протидії поширення коронавірусу ввели обмежувальні заходи. Санаторії, пансіонати і будинки відпочинку не будуть приймати відпочивальників з 28 березня до 1 червня. Проведення масових заходів забороняється. Аналогічні заходи були введені і в Севастополі.
  • 28 березня в Криму підтверджений ще один випадок коронавірусной інфекції. Це перший випадок, коли кримчанин заразився вже на півострові. Таким чином загальна кількість виявлених випадків захворювання COVID-19 у Криму досягла вже 15.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...