Розслідування

від 30.03.2020

Кірєєв Денис Борисович – столичний рєшала, який претендує на посаду голови державного банку

Кірєєв Денис Борисович є давнім приятелем нинішнього голови СБУ Івана Баканова і навіть зміг “капіталізувати” це знайомство через призначення майора СБУ Дмитра Карпенка на посаду виконуючого обов’язки першого заступника ГУ КЗЭ. Це призначення наробило багато шуму” в самій структурі, так як Дмитро Карпенко ще в квітні 2019-го був начальником сектору з декількох співробітників, і занадто різко “злетів” до вершин влади. Після чого в закритому суспільстві есбешників почала циркулювати ще одна, досить цікава інформація про те, що Кірєєв Денис має безпосереднє відношення до Служби зовнішньої розвідки РФ і вже не перший рік є «інформатором».

Тим не менш, сьогодні Кірєєв Денис Борисович у спробах знову зайняти високу посаду в одному з державних банків, намагається використати всі можливості, у тому числі хороші неформальні стосунки з другом президента Іваном Бакановым. Але, як говориться, “хотіла б душа в рай, та гріхи не пускають”. Довгий “шлейф” з різного роду афер, “кидків” і “рішалово” не дає можливості Івану Баканову рекомендувати Кірєєва в ОП на посаду керівника державного банку.

Тому Кірєєв Денис почав активно піариться в ЗМІ: позиціонувати себе як “великого банкіра”, робити прогнози і давати “поради” фінансового характеру. Всі з метою “відмитися” для призначення на заповітну посаду. А “відмиватися” Денису Кірєєву є від чого. Адже якщо кримінальні справи з його участю вдалося зам’яти, то в пресі залишилося багато цікавої інформації про його фінансові афери.

Так в березні 2016 року чинний глава “Ощадбанку” Андрій Пишний у великому інтерв’ю виданню Дзеркало тижня прямо звинуватив Дениса Кірєєва у фінансовому шахрайстві і нанесенні збитків “Ощад”. Зокрема, на питання про жалюгідному стані держбанку”, він заявив, що діяльністю Дениса Кірєєва на посаді заст. голови “Ощадбанку” повинна займатися прокуратура: “Питань достатньо, і задати їх обов’язково потрібно. — Ви і самі прекрасно знаєте. Особисто у мене багато питань до попереднього керівництва: Сергію Подрезову, Денису Кірєєву. Питання повинні ставити ті, хто має на те відповідні повноваження”. Андрій Пишний прийшов в Ощад відразу після Кірєєва, мав доступ до документації та зміг особисто оцінити розміри розкрадання державних коштів. Чому Денис Кірєєв досі на волі, та ще й претендує на високу посаду — питання риторичне.

Низкою скандалів запам’ятався Денис Кірєєв і на посаді в “Укрексімбанку”. Кірєєв Денис Борисович входив до складу наглядової ради Укрексімбанку з 2007 року за квотою Верховної Ради. За негласною інформацією, він відповідав за всі фінансові потоки групи «Укрпідшипник», яка підконтрольна першому віце-прем’єр-міністру України Андрію Клюєву. Не треба говорити, що Денис Кірєєв був глибоко “вдячний” господарям за нове призначення. І знову частина інформації просочилася в пресу. Приміром, стали “надбанням громадськості” махінації з кредитом фірми виробника керамічної плитки “Атем” і “мутними” схемами, за якими “Артемсіль” залишилася повинна 16 мільйонів гривень. По компанії “Атем” ГПУ порушила кримінальну справу, далеко не перша в кар’єрі Дениса Кірєєва.

Як ми бачимо, з таким реноме призначення Дениса Кірєєва на посаду голови державного банку здається вельми “примарним”. Як надійде Офіс Президента — питання відкрите.


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...