Новина

від 04.04.2020

РФ продовжує призов кримчан до Збройних сил навіть під час пандемії коронавіруса

В окупованому Криму і Севастополі РФ почала весняний призов громадян на військову службу. Всього з території півострова планується відібрати і направити для проходження військової служби порядка 3,3 тис. осіб.

Призовники в окупованому Криму Фото: РИА Новости

Про це повідомляється на сайті Міноборони Росії.

«У зв’язку з чинним комплексом карантинних заходів в регіоні призовні і збірні пункти забезпечені захисними медичними масками, дезінфікуючими засобами і безконтактними термометрами. Передбачена регулярна дезінфекція місць загального користування. Посилено режими провітрювання і знезараження приміщень», – сказано в повідомленні.

Вказується також, що велика частина призовників відправиться проходити службу за межі Криму, до військових частин Південного та інших військових округів країни-окупанта.

Згідно з інформацією, на 14 днів особовий склад буде розміщений в окремих казармах, харчування та навчання буде організовано окремо від решти військовослужбовців військової частини.

«Контроль стану здоров’я прибулих військовослужбовців буде здійснюватися постійно, з термометрією не рідше трьох разів на добу», – зазначили у відомстві.

Повідомляється, що весняний призов в російську армію триватиме до 15 липня 2020 року.

Нагадаємо:

  • У квітні 2018 року Україна в Раді Безпеки ООН вимагала від РФ припинити призов мешканців Криму в російську армію.
  • У жовтні 2018 року Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду через незаконний призов своїх громадян у окупованому Криму до російської армії, що є черговим доказом здійснення РФ воєнного злочину на півострові, оскільки згідно статті 51 IV Женевської конвенції країна-окупант повинна утримуватись від залучення у будь-якому вигляді населення окупованих територій до військової служби.
  • МУС кваліфікував анексію Криму як міжнародний збройний конфлікт між Україною і РФ.
  • Навесні 2019 року зібрані експертами докази незаконного призову в армію РФ в Криму були отримані офісом прокурора Міжнародного кримінального суду. Експерти КПГ висловлюють надію, що ці матеріали допоможуть прокурору МКС відкрити розслідування по Україні, в тому числі щодо військових злочинів в Криму. Крім того, ці відомості допоможуть в роботі на міжнародному рівні для припинення незаконного призову в Криму.
  • Чому призов до армії РФ в окупованому Криму є військовим злочином, розповів Олександр СЄДОВ, аналітик Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...