Новина

від 27.05.2020

Офіс генпрокурора відкрив провадження через підбурювання українських військовослужбовців до держзради віцеадміралом ЧФ РФ

Офіс Генерального прокурора почав кримінальне провадження за фактом участі віцеадмірала, начальника штабу-першого заступника командувача Чорноморського флоту Російської Федерації в підбурюванні українських військовослужбовців до державної зради.

Про це повідомляє сайт Офісу Генпрокурора.

«За даними слідства, впродовж березня 2014 року, перебуваючи у м. Севастополь, діючи умисно та з метою заподіяння шкоди обороноздатності та державній безпеці, зміни меж території України, шляхом погроз застосування військовослужбовцями ЗС РФ фізичного насильства та зброї, особисто схиляв українських офіцерів із числа Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України до вчинення державної зради, а саме до переходу на бік ворога в період збройного конфлікту», – повідомляє прокуратура.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.

  • У березні 2014 року віце-адміралом, начальником штабу-першого заступника командувача Чорноморського флоту РФ був Денис Березовський, який змінив присяги Україні.1 березня 2014 року указом в.о. президента України Олександра Турчинова командувачем Військово-морських сил України був призначений Денис Березовський, який до цього був заступником начальника управління бойової підготовки ВМСУ.
  • Однак Денис Березовський пробув командувачем Військово-Морських Сил України не довго. Уже 2 березня вын перейшов на бік окупаційної «влади» Криму, приніс присягу «на вірність кримському народові». Через місяць Березовський приніс нову присягу – вже Російській Федерації. Така мінливість збентежила навіть окупаційну «владу». Після зради Березовського командувачем Військово-Морських Сил України від 7 березня 2014 року був призначений контр-адмірал Сергій Гайдук.
  • Колишніх адміралів Військово-Морських сил України Дениса Березовського, Сергія Єлісєєва та Дмитра Шакуро, які в березні 2014 року змінили присяги і перейшли на службу Росії, перевели подалі від Криму. Зокрема, Шакуро перевели на Каспійське море, де він служить на посаді заступника командувача військовою флотилією.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...