Новина

від 07.08.2020

Міністерство юстиції США звинуватило Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку – The Washigton Post

Про це повідомляє The Washigton Post.

Міністерство юстиції стверджує, що Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов вкрали стільки у ПриватБанку, що національний банк країни повинен був виділити $5,5 мільярд порятунку «для запобігання економічній кризі для України».

Протягом більше року федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському та його партнеру Геннадію Боголюбову, для купівлі об’єктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда, в період приблизно з 2008 року та наступних п’яти років.

Федеральні агенти неодноразово приїжджали в Україну, в тому числі в лютому, де вони зустрічалися з генпрокурором Русланом Рябошапкою, і слідчими з НАБУ, щоб обговорити справу проти олігарха.

Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський Фото: УП

У Клівленді ФБР у вівторок, 4 серпня, прийшла з обшуками в офіси фірми, власником якої, за даними ЗМІ, є зокрема український олігарх Ігорь Коломойський.

«ПриватБанк», що був націоналізований 2016 року, заявляє, що його колишні власники відмили у США 760 мільйонів доларів. Перевіривши додаткові банківські документи, банк подав до суду у штаті Делавер 21 липня змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У ньому стверджується, що обидва відмили 660 мільйонів доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 мільйонів доларів через інші американські компанії.

Як повідомлялося, за даними іноземних ЗМІ, ФБР США веде розслідування щодо олігарха Ігоря Коломойського, якого підозрюють у низці фінансових злочинів, в тому числі, у відмиванні коштів, але обвинувачення йому не пред’являлося.

  • У листопаді 2014 року ПриватБанк підписав договір з ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон» про переведення боргових зобов’язань перед кримськими вкладниками ПриватБанку, без їхньої згоди. ФК «Фінілон» була зареєстрована у жовтні 2013 року у Дніпрі. Її засновники – 10 компаній у глухих офшорах та дві компанії, пов’язані з Ігорем Коломойським. Відтоді ПриватБанк уникає повернення боргів кримським вкладникам. Громадська організація «Ради захисту прав споживачів фінансових послуг» вже не перший рік у судах виборює право клієнтів «ПриватБанку повернути свої гроші.  У своїй новій статті для Центру журналістських розслідувань голова Ради адвокат Дмитро Дугінов повідосмляє про те, що фінансові оборудки між ПриватБанком та «Фінілоном» значно ширші за один договір про переведення боргу перед кримськими вкладниками.
  • Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань ПриватБанк і ФК «Фінілон»: афера з кримськими вкладами триває.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...