Новина

від 16.09.2020

Польща не визнає результатів «місцевих виборів» в окупованому Криму

Про це йдеться в офіційній заяві МЗС Польщі.

«МЗС Польщі не визнає результатів нелегальних «виборів» до так званих місцевих органів влади, організованих Російською Федерацією на території автономної республіки Крим в Україні 13 вересня 2020 року», – йдеться в заяві.

У польському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що така позиція Варшави зумовлена зобов’язаннями Польщі як члена ООН, яка назвала очевидним порушенням міжнародного права безправну анексію Криму у березні 2014 року.

«Польща незмінно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України»,- йдеться в заяві.

Як наголошується, російська окупаційна адміністрація регулярно порушує права людини у Криму. Зазначається, що велику кількість таких прикладів представлено в рапорті генсека ООН «Ситуація у сфері прав людини в автономній республіці Крим і Севастополі в Україні» від 19 червня 2020 року.

Підкреслюється, що на окупованих територіях обмежується свобода зібрань і віросповідання, регулярно здійснюються нелегальні затримання, а затримані піддаються тортурам. «Це особливо стосується кримських татар», – констатує МЗС РП.

«Ми закликаємо до міжнародної солідарності у спротиві проти дій, які здійснює Російська Федерація на анексованому півострові», – йдеться в заяві.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця звернувся з листом до генсека організації Антоніу Гутерреша щодо російських «виборів» в окупованому Криму. Він вказав на порушення міжнародного права.

Європейський Союз заявив про невизнання результатів «місцевих та регіональних виборів», які були проведені Російською Федерацією 13 вересня в на території окупованого Криму та у місті Севастополі. 

США заявили про невизнання результатів «місцевих та регіональних виборів», які були проведені Російською Федерацією 13 вересня в на території окупованого Криму та у місті Севастополі.

МЗС України висловила рішучий протест та засудив протиправну організацію і проведення Росією 13 вересня так званих «виборів» до незаконних органів, утворених російською окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованих територіях АР Крим та міста Севастополь. Україна також закликала міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на РФ, у тому числі шляхом розширення санкцій.

13 вересня Росія незаконно організувала «місцеві вибори» на території окупованих Криму і Севастополя. Зокрема, в Севастополі проходять «вибори губернатора» міста, депутата «Законодавчих зборів Севастополя» і депутатів Ленінської та Гагарінського «муніципальних рад», а також «довибори» двох депутатів «Нахімовської ради». Крім того, в Криму проходять додаткові вибори депутата «Государствєнного Совєта Рєспубліки Крим», депутата «Сімферопольської міської ради» та депутата «Роздольненського сільської ради».

Нагадаємо:

  • 8 вересня 2019 року в окупованих Криму і Севастополі пройшли «вибори» депутатів кримського «парламенту» і місцевих рад.
  • Верховна Рада України визнала нелегітимними так звані «місцеві вибори», проведені Росією на території окупованого Криму та Севастополя, і закликала міжнародне співтовариство посилити тиск на РФ, зокрема і санкційний, для відновлення територіальної цілісності України.
  • 28 січня 2020 року Євросоюз додав до списку санкцій ЄС сім осіб, які у вересні 2019 року організовували незаконні «місцеві вибори» в окупованих Криму і Севастополі.
  • 29 січня 2020 року США додали в свій санкційний список організаторів «місцевих виборів» в окупованих Криму і Севастополі 8 вересня 2019 року, а також залізничну компанію та її керівника, які забезпечують пасажирські перевезення з Росії на півострів Керченським мостом.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...