Новина

від 25.09.2020

У «ЛНР» обмежили для місцевих жителів перетин КПВВ: в’їжджати і виїжджати можна лише раз на місяць

Як повідомлялось, Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані закликала сторони конфлікту на Донбасі спростити перетин КПВВ на лінії розмежування, щоб мешканці непідконтрольних територій мали можливість отримати доступ до своїх пенсій та інших соціальних виплат, які вони не можуть отримати вже шостий місяць через карантин, а також возз’єднатися з близькими, які опинилися по різні боки лінії розмежування.

Ватажок так званої «ДНР» Денис Пушилін заявив, що не буде відновлювати повноцінну роботу КПВВ на лінії розмежування у Донецькій області, поки на підконтрольній Україні території не зміниться ситуація з захворюваністю коронавірусом. Зараз бойовики здійснюють пропуск громадян лише 2 дні на тиждень через КПВВ «Оленівка» під Донецьком, який пов’язаний дорожнім коридором з українським КПВВ «Новотроїцьке».

Нагадаємо:

  • Правозахисники вказують, що у «ДНР» порядок формування списків на в’їзд з підконтрольною Україні території на окуповану залишається непрозорим. В результаті громадяни, що не потрапили в списки, не можуть перетнути лінію розмежування на Донбасі через встановлений «ДНР» КПВВ «Оленівка» і змушені ночувати біля українського КПВВ «Новотроїцьке».
  • У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch заявили, що введені Кабміном України карантинні заходи при перетині лінії розмежування на Донбасі, зокрема, проходження обов’язкової двотижневої самоізоляції з установкою мобільного додатка «Дiй вдома» при проходженні КПВВ, блокували доступ до пенсій для жителів непідконтрольних територій. Уряд повинен знайти альтернативні способи забезпечення безпеки під час пандемії, щоб люди могли отримати доступ до соціальних та інших виплат, вважають правозахисники.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...