Новина

від 13.01.2021

У Криму окупанти виставили на продаж завод марочних вин «Коктебель» під Феодосією

Відповідна інформація опублікована на офіційному порталі РФ для розміщення інформації про проведення торгів.

Продаж заводу регламентований наказом «міністерства майнових і земельних відносин Крим».

Торги пройдуть в форматі аукціону, початкова ціна визначена в 100 180 118,91 рублів, крок аукціону – 4 998 987,93 рублів. На торги виставлять 73 нежилі будівлі, виробничі цехи, побутівки і інші об’єкти нерухомості заводу, а також земельні ділянки, на яких вони розташовані.

Згідно з документацією, виставлені на продаж об’єкти знаходяться в оренді у ТОВ «Завод марочних вин «Коктебель».

Проведення аукціону призначено на 26 січня. Заявки на участь приймаються до 20 січня.

Завод марочних вин «Коктебель» – підприємство первинного і вторинного виноробства. Виробляє сухі, напівсухі і напівсолодкі вина, портвейни. У заводу є свої виноградники площею близько 1000 га і ємнісний парк не менше 5 мільйонів літрів для виробництва тихих вин і не менше 6 мільйонів літрів – для виробництва десертних вин і портвейнів.

У енотеці «Коктебеля» зберігається близько 250 тисяч пляшок вина, створених виноробами заводу в різні роки.

Енотека заводу марочних вин «Коктебель» Фото: facebook.com/zmvkoktebelcrimea

Як писав в березні 2016 року Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Бариги» для проекту Слідство.Інфо, держпідприємство «Завод марочних вин і коньяків «Коктебель» дерибанили ще з 1990-х років. Його виробничу базу кримська влада передала в оренду. У 2012 році орендаря підприємства – ЗАТ з такою ж назвою, що і державне підприємство – визнали банкрутом. Почався процес активного продажу майна, яке продовжилося після окупації Криму.

Влітку 2017 року кримські чиновники оголосили, що на «Коктебель» зайде багатий інвестор. У Криму було зареєстровано ТОВ «Завод марочних вин« Коктебель». 99% капіталу в ньому належить ТОВ «Гатчинський спиртовий завод» Михайла Якубчика – водно-винного короля з Санкт-Петербурга. Ще один відсоток – його дружині Олені. Михайло Якубчик – брат дружини Сергія Наришкіна, нині директора Служби зовнішньої розвідки РФ, в 2011-2016 рр. – спікера Держдуми Росії.

Нагадаємо:

  • 14 грудня 2020 року компанія «Южный проект», яка належить банку «Россия», купила за 5,327 мільярда рублів на незаконно організованому окупантами аукціоні АТ «ПАТ «Масандра», створене на базі вкраденого у України НВАО «Масандра». Три роки тому ця ж компанія купила за 1,5 млрд рублів вкрадений у України завод шампанських вин «Новий Світ».

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...