Новина

від 23.04.2021

Суд Амстердама планує оголосити рішення у справі про скіфське золото до кінця серпня – Єнін

Про це повідомив у Facebook заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін за результатами засідання суду 22 квітня.

«Судді планують оголосити про своє рішення вже найближчими місяцями, до кінця серпня», – написав Єнін.

Він зазначив, на судовому засіданні під час своїх виступів члени української делегації наголошували на тому, що йдеться не лише про історичні артефакти, а про світовий порядок і систему міжнародного права.

«Ми побачили чергові спроби Росії руйнувати міжнародне право гібридними методами, в хід йшла відверта брехня (про без 5 хвилинне міжнародне визнання «республіки Крим»), посилання на неіснуючі закони, на кшталт радянських, «сльози кримських дітей, які хочуть скоріше побачити золото у себе вдома» і т.д. Була навіть окрема подяка «царю батюшці» за заснування музеїв в Криму», – додав заступник міністра.

Він також розповів, що українська делегація закликала нідерландське правосуддя «не допустити порушення Конвенції ЮНЕСКО 1970 року шляхом передачі культурної спадщини України державі-агресору!». «Час довести, що норми мають значення, правила мають значення, територіальна цілісність теж має значення!», – наголосив Єнін.

Водночас, вказав заступник очільника МЗС, навіть позитивне рішення апеляційної інстанції Амстердаму – це ще не фінальна крапка. «РФ буде максимально затягувати процес, як і в десятках інших міжнародних судах та арбітражах. Але нас не зупинити і РФ це сильно не допоможе! Рано чи пізно злодію доведеться платити по рахунках!», – наголосив він.

Як повідомлялося, 22 квітня 2021 року в Апеляційному суді Амстердама відбулися слухання по суті у справі про приналежність скіфського золота.

Нагадаємо:

  • 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама, розглянувши позов держави Україна до Музею Алларда Пірсона, вирішив повернути скіфське золото Україні. Рішення було винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції. В даному випадку це – Україна.
  • 17 січня 2017 року стало відомо, що музеї окупованого Криму почали процес оскарження в Нідерландах рішення Окружного суду Амстердама про повернення колекції скіфського золота Україні.
  • 16 липня 2019 року Апеляційний суд Амстердама відклав рішення по скіфському золоту на 6-9 місяців, оскільки потребує додаткової інформації від сторін.
  • Предметом спору в суді була колекція з 565 музейних предметів наданих «Центральним музеєм Тавриди», «Керченською історико-культурним заповідником», Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і «Бахчисарайським історико-культурним заповідником» для експонування в Музеї Алларда Пірсона в період з 6 лютого до 28 травня 2014 року. Конфлікт навколо експонатів виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі» (так зване скіфське золото) виник через анексію Криму Росією, яка сталася, коли експонати знаходилися в Амстердамі.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...