Новина

від 23.04.2021

Правозахисники пропонують ввести дистанційні способи верифікації пенсіонерів-ВПЛ

Про це повідомила правовий аналітик Благодійного фонду «Право на захист» Еліна Шишкіна, передає сайт «Новости Донбасса».

«Це, наприклад, відеоверифікація або онлайн-ідентифікація. На сьогоднішній день ми в нашій організації бачимо, що у державних органів є політична воля вирішувати ці проблеми», – сказала Шишкіна.

За її словами, це перш за все стосується міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, міністерства соціальної політики та комітету Верховної Ради з питань соціальної політики.

«Наша організація сподівається, що все-таки ця політична воля отримає свою динаміку, і в кінці кінців ми отримаємо саме ті позитивні рішення, які сприятимуть, перш за все, виконанню державою свого конституційного обов’язку перед власними громадянами по виплаті їм пенсій. Я маю на увазі пенсіонерів-внутрішньо переміщених осіб і тих, хто ще, на жаль, проживають на окупованих територіях і до сих пір не мають доступу до пенсій», – зазначила правозахисниця.

Як повідомлялось, правозахисник пояснив, що потрібно робити пенсіонерам з ОРДЛО зі статусом ВПО, які отримали вимогу від управління ПФУ пройти ідентифікацію, проте через  карантин не можуть виїхати з непідконтрольною території, в зв’язку з чим є ймовірність припинення виплат. Деякі заходи для захисту своїх прав на пенсію пенсіонери можуть зробити дистанційно.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
  • У зв’язку з дією карантину проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку для переселенців призупинено, і їх банківські картки на цей час не блокуються. Однак є ряд випадків, коли блокування відбувається.
  • Правозахисник повідомив, що ПФУ вимагає від пенсіонерів, які мають статус ВПО, проходити ідентифікацію в Ощадбанку, незважаючи на норми закону, яким на неї введена відстрочка на час дії карантину та місяць після нього. В першу чергу ПФУ хоче ідентифікувати громадян, які протягом року не проводили операції за своїми банківськими рахункаму. В іншому випадку пенсійні виплати можуть бути припинені.
  • Дані про пенсіонерів, які протягом року не отримували свою пенсію, банки передають до ПФУ, і для продовження виплат пенсіонерам, включаючи внутрішньо переміщених осіб (ВПО), існує процедура підтвердження статусу пенсіонера, яку їм необхідно пройти.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...