Новина

від 11.05.2021

За чотири роки в Криму зафіксували майже 4950 порушень прав людини – Кримськотатарський ресурсний центр

Про це свідчить дослідження Кримськотатарського ресурсного центру.

Серед зазначених порушень:

40% – порушення права на справедливий суд;
15% – незаконні затримання;
15% – незаконні допити;
13% – незаконні арешти;
7% – порушення права на найшвидший досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я;
5% – незаконні обшуки;
5% – незаконні етапування.

Також наголошується, що загальна кількість обшуків зросла майже в 5 разів, затримань – майже в 3 рази, допитів – в 2 рази, арештів – в 15 разів, порушення права на швидкий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я – в 10 разів, порушення права на справедливий суд – в 4 рази, а незаконних етапування стало більше майже в 12 разів.

Крім цього, в дослідженні сформульовані вимоги до Російської Федерації, серед яких – припинити тимчасову окупацію Криму, виконати міжнародне рішення МС ООН і скасувати рішення Верховного суду Росії про заборону Меджлісу кримськотатарського народу, припинити порушувати Загальну декларацію прав людини і звільнити всіх політичних в’язнів Криму.

За словами голови КРЦ Ескендера Бариева, факти порушень прав осіб в окупованому Криму правозахисники фіксують і в цьому році.

«У першому кварталі 2021 року був етапований 33 громадянина України з окупованого Криму на територію РФ», – повідомив Барієв, прирівнявши незаконне етапування до депортації.

Зафіксовано 21 факт насильницьких зникнень, з яких 15 – зникнення представників корінного кримськотатарського народу.

США опублікували доповідь про ситуацію з правами людини в окупованому РФ Криму. Як повідомляє Держдеп США, російська окупаційна влада піддає кримських татар і етнічних українців фізичному насильству, тортурам і жорстокому або такому, що принижує гідність, поводженню. США отримували безліч повідомлень про те, що в Криму принижують людей, які виступають проти окупації, і використовують каральне психіатричне ув’язнення для тиску на бранців.

  • 18 листопада третій комітет 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН підтримав проєкт, вже п’ятої поспіль, оновленої і посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна» із закликом посилити міжнародний тиск на Росію з метою змусити її виконувати свої міжнародні зобов’язання як держави-окупанта щодо дотримання прав людини у Криму.
  • Генеральна асамблея ООН 16 грудня ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.Документ констатує, що РФ не виконує міжнародні зобов’язання у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права. Зазначається, що рівень дотримання прав людини в Криму після його окупації Росією значно знизився також через те, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних договорів, ніж Україна.
  • Також у резолюції Генасамблея ООН наголошує, що Росія використовує пандемію COVID-19 для запровадження невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...