Новина

від 11.05.2021

Під час обшуку в Криму був убитий уродженець Узбекистану. Окупанти стверджують, що він чинив опір

Про це «Ґратам» повідомив адвокат Іслям Веліляєв.

Активісти об’єднання «Кримська солідарність» вели трансляцію, проте вже біля будинку їм заборонили знімати і підходити.

Перше повідомлення про обшук надійшло від жителів села Заповітне. Вранці о 6:30 правоохоронці оточили район біля будинку Набі Рахімова. Він сам в цей час знаходився в Сімферополі на заробітках, вдома була лише дружина Сахиба Бурханова з двома дітьми 11 і 15 років. У будинок нікого не допустили, разом з правоохоронцями приїхали і поняті. Після обшуку Бурханова відвезли у відділок з питань міграції ОМВД. Керівник служби Іван Черник також був присутній під час обшуку. Він сказав синові Рахімова Так’іюддіну, що на матір буде виписаний адміністративний протокол і справу сьогодні ж направлять до суду, однак не уточнив, за якою статтею. 

Після обшуку в Завітному активісти «Кримської солідарності» повідомили про обшук в недобудованому будинку в сімферопольському селищі Дубки, де, імовірно, працював Набі Рахімов. Сусіди розповіли активістам, що чули вранці в будинку перестрілку і вибух. На місці обшуку правоохоронці заборонили проводити зйомку і виставили оточення далеко від будинку. Разом зі співробітниками і бійцями ФСБ були помічені машини слідчого комітету пересувний вибухотехнічної лабораторії Центру з протидії екстремізму і пізніше під’їхав автомобіль ритуальної служби. Адвоката Сіяра Панича на місце обшуку не допустили.

Після обшуку активісти виявили всередині будинку сліди крові на підлозі і сліди вибуху на стінах. Адвокату Ісляму Веліляєву співробітники поліції повідомили, що Набі Рахімов пручався затриманню за допомогою гранати і зброї, і був застрелений. За фактом було порушено кримінальну справу про посягання на життя співробітника правоохоронних органів (стаття 317 Кримінального кодексу РФ). Однак в рамках якої справи намагалися затримати Рахімова – досі невідомо.

Власника будинку, де проходив обшук – Сейдамета Гафарова затримали, очевидці стверджують, що його насильно заштовхали в машину оперативники ФСБ. Пізніше правоохоронці повідомили, що мають намір провести обшук в його власному будинку в районі Ак-Мечеть.

  • У селі Дубки в районі окупованого Сімферополя пройшов ще один обшук в будинку кримських татар. За інформацією активістів «Кримської солідарності», там знаходиться Аюб Рахімов, в будинку якого в Завітному Радянського району проходили слідчі заходи вранці 11 травня.
 

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...