Новина

від 19.06.2021

«ДНР» дозволила підліткам виїжджати з ОРДО на вільну територію України за свідоцтвом про народження

Про це повідомила представниця «ДНР» Анастасія Селіванова, передає сайт «Новости Донбасса».

Якщо дитина до 16 років їде без батьків, то необхідна нотаріальна довіреність від одного з батьків, додали в «ДНР».

Раніше угрупування «ДНР» заявило, що перестане випускати за межі підконтрольної їй території дітей старше 14 років, у яких немає «паспорта ДНР», РФ або України. Одного свідоцтва про народження було б недостатньо.

Як повідомлялось, заступник Генпрокурора України Гюндуз Мамедов заявив, що блокування окупаційною «владою» в ОРДО виїзду дітей без «паспортів» квазіреспублік на навчання на вільній території України порушує їх право на освіту і в умовах збройного конфлікту кваліфікується як воєнний злочин. Департамент щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, розпочав досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст.438 КК України).

Віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков вважає «захопленням заручників» блокування підконтрольною РФ «адміністрацією» ОРДО виїзду дітей на вільну територію України, змушуючи їх по досягненні 14-ліття отримувати фейкові «паспорти» від окупаційних режимів, а також громадянство Росії.

Нагадаємо:

  • 21 квітня 2021 року Кабмін України затвердив бюджетну програму, яка передбачає виділення 130 млн грн на реінтеграцію молоді з окупованих Донбасу та Криму. Зокрема кошти будуть спрямовані на підготовку і проведення безоплатного навчання на курсах з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій України.
  • Міністерство освіти і науки України затвердило порядок прийому абітурієнтів, які мешкають на тимчасово окупованих територіях АР Крим та Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, для організації вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».
  • Визначено 23 державних заклади вищої освіти, в яких пройдуть підготовчі курси для вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих Криму і Донбасу, а також населених пунктів біля лінії зіткнення.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...